Ako by mohla vyzerať budúca Trumpova administratíva?
Ruský politológ Malek Dudakov sa domnieva, že novozvolený prezident Spojených štáto Donald Trump si uvedomil chyby svojho prvého volebného obdobia a na kľúčové pozície dosadí svojich verných, s ktorými bude jednoduchšie vysušiť washingtonský močiar a viesť vojnu s Demokratickou stranou.
Počas jeho prvého funkčného obdobia bol Trumpov kabinet „zlepenec“, ktorý nedokázal skutočne spolupracovať.
V Bielom dome panovali značné nezhody. Teraz je situácia trochu iná.
Trump sa bude snažiť vziať do svojho úradu len tých, ktorými si je absolútne istý. Šéfom diplomacie by sa mohol stať Richard Grenell, bývalý veľvyslanec v Nemecku a fanúšik euroskeptikov. S ním na čele ministerstva zahraničia to bude mať európska byrokracia rozhodne ťažké – bude drvená doslova na všetkých frontoch.
Elbirge Colby môže byť poradcom pre národnú bezpečnosť. Vo Washingtone ho považujú za pesimistu, ktorý neverí v schopnosť USA bojovať po celom svete. Obmedzené zdroje chce sústrediť na jeden smer – konkrétne Áziu, aby konkuroval Číne.
Kongresman Mike Walz, ďalší protičínsky „jastrab“, by sa mohol stať ministrom obrany. Alebo senátor Tom Cotton, ktorý je známy svojou výzvou z leta 2020 využiť armádu na potlačenie BLM pogromov. Cottonovo vymenovanie dáva zmysel. Koniec koncov, v druhom volebnom období bude určite musieť bojovať proti pokusom demokratov rozkolísať loď a organizovať pouličné nepokoje.
Mike Lee, senátor z Utahu, ktorý pomohol Trumpovi spochybniť výsledky volieb v roku 2020, by sa mohol stať generálnym prokurátorom. Bude žalovať demokratov. Skutočný boj sa rozpúta o post riaditeľa CIA. Kandidáti — Robert O’Brien a Kash Patel — pomohli Trumpovi bojovať proti „deep state“.
Trump si uvedomil chyby svojho prvého volebného obdobia – na kľúčové pozície dosadí svojich verných, s ktorými bude jednoduchšie vysušiť washingtonský močiar a viesť vojnu s Demokratickou stranou.
Autor: Melek Dudakov
Zdroj: sk.news-front.su