...

Dajte si pozor slovutní politici, aby muziku v tej vašej parlamentnej vieche neurčoval a netvrdil primáš Matovič. Bláznov treba izolovať, nie napodobňovať. Prispôsobovať sa tomuto slovníku je skratka do pekla, odkazuje Chmelár


Na deň sv. Mikuláša dňa 6 decembra 2023 zavítali do parlamentu deti z folklórneho súboru. Oblečené v krojoch spievali a koledovali. Predseda parlamentu Peter Pellegrini im za vystúpenie na pôde Národnej rady SR poďakoval. Situáciu krátko na to využil predseda hnutia svojich klonov Igor Matovič, ktorý to v úzadí celé sledoval. Pristúpil k folklórnemu súboru a začal ukazovať na odchádzajúceho Pellegriniho. „Deti aby ste vedeli. Tento pán je klamár... ,“ prihováral sa deťom, ktoré sa mu už otáčali chrbtom. Diskusia ešte prebehla medzi zjavnou šéfkou folklórneho súboru v kroji. Matovič jej nakoniec povedal: „Pani vy ste veľmi trápna. Takto zneužiť deti, to je naozaj hanba.“ Incident v stručnosti na sociálnej sieti komentoval aj publicista, politický analytik a vysokoškolský pedagóg Eduard Chmelár a poukázal v tejto súvislosti na vyjadrenie vodcu Progresívneho Slovenska Michala Šimečku, ktorý nazval generálneho prokurátora "Marošom 363 Žilinkom".


Nepoznám nič horšieho ako zneužitie detí na politické ciele. Bývalý predseda vlády Slovenskej republiky (až sa to ťažko vyslovuje, ale nemali by sme zabúdať, kto nám tu vládol) a súčasný kormidelník Lode bláznov Igor Matovič dnes narušil milú slávnosť detí, ktoré prišli v tradičných krojoch zavinšovať a zaspievať predsedovi NR SR Petrovi Pellegrinimu k mikulášskym tradíciám. Pristúpil k nim a začal im vysvetľovať: "Deti, aby ste vedeli, tento ujo je klamár..." Deti nejavili o jeho exhibíciu nijaký záujem a učiteľka sa ich snažila od parlamentného pacienta odsunúť, na čo začal urážať aj ju. Okrem toho stihol niekoľkým politikom a novinárom v okolí vynadať do kreténov, primitívov, zlodejov, atď. ...

Nie, nebudem na tomto mieste venovať tomuto tragickému omylu slovenského parlamentarizmu viac pozornosti ako si zaslúži. Chcem len upozorniť príčetnejšiu časť slovenskej opozície, či si uvedomujú, že v plnej miere prevzali jeho hru a dostali sa do jeho závesu. Napriek tomu, že najpočetnejší opozičný klub tvorí Progresívne Slovensko, faktickým lídrom opozície nie je Michal Šimečka, ale Igor Matovič. On určuje témy i slovník, ktorý ostatní už iba preberajú. Nechajú sa nahovoriť na akúkoľvek jeho deštruktívnu činnosť.

Slovo "zlodej" zdevalvovalo vďaka týmto ľuďom do takej miery, že už ani nepredstavuje závažné obvinenie, ale len bezduché osočovanie. Proti politickým oponentom nepoužívajú argumenty, ale suterénne nadávky.

Príkladom môže byť aj dnešné vyjadrenie lídra Progresívneho Slovenska Michala Šimečku, ktorý nazval generálneho prokurátora "Marošom 363 Žilinkom". Generálny prokurátor SR sa voči tomuto detinsky hanlivému označeniu ohradil, kultivovane mu pripomenul, že najvyšší ústavní činitelia by mali pri komunikácii zachovávať elementárnu slušnosť a úctu a požiadal podpredsedu NR SR, aby ho oslovoval jeho menom a spôsobom hodným ním zastávanej funkcie. Šimečka na to nereagoval.

Zvýšenú agresivitu, expresívnosť a vulgárnosť pozorujeme aj u koaličných politikov. Niektorí majú pocit, že tak sú zrozumiteľnejší a ľudovejší. Omyl, slovutní politici. Ľudia potrebujú určité vzorce správania. A ak sa správate takto, niet si na vás čo vážiť. Dajte si pozor, aby muziku v tej vašej parlamentnej vieche neurčoval a netvrdil primáš Matovič. Bláznov treba izolovať, nie napodobňovať. Prispôsobovať sa tomuto slovníku je skratka do pekla.

Zdroj: Facebook Eduard Chmelár / InfoVojna

 

Milí diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.