...

Britské ministerstvo obrany poslalo e-maily s utajovanými informáciami určené pre USA blízkemu spojencovi Ruska v Afrike


Rovnakú chybu pred tým urobili Američania, keď do Mali smerovali milióny vojenských e-mailov..


Ministerstvo obrany Spojeného kráľovstva spustilo vyšetrovanie po tom, ako jeho úradníci kvôli chybe v adrese nevedomky poslali e-maily obsahujúce utajované informácie blízkemu spojencovi Ruska - do africkej republiky Mali.

Ako v piatok informovala agentúra DPA, za to, že "malý počet" e-mailov určených pre Pentagón bol odoslaný do Mali, môže vynechanie písmena "i" v adrese: britskí úradníci totiž poslali správy na adresu, ktorá sa končila doménou západoafrickej krajiny ".ml", a nie doménou americkej armády - ".mil".

Rovnakú chybu minulý týždeň odhalili aj v Spojených štátoch, odkiaľ však do Mali smerovali "milióny vojenských e-mailov", napísala DPA s tým, že britský škandál je menších rozmerov.

Hovorca britského ministerstva obrany uviedol, že v rezorte sú presvedčení, že uniknuté e-maily neobsahovali žiadne informácie, ktoré by mohli ohroziť operačnú bezpečnosť alebo technické údaje. Spresnil, že "všetky citlivé informácie sa zdieľajú v systémoch navrhnutých tak, aby sa minimalizovalo riziko nesprávneho presmerovania".

Mali bolo medzi šiestimi africkými krajinami, ktorým ruský prezident Vladimir Putin po kolapse čiernomorskej dohody s Ukrajinou prisľúbil dodávky obilia zadarmo.

V Mali tiež pôsobia žoldnieri Vagnerovej skupiny, ktorí bojujú po boku malijskej armády proti džihádistom a ktorí sú spájaní s Kremľom.

 

Zdroj: topky.sk / InfoVojna

Milí diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.