...

Donald Trump si za riaditeľa CIA vybral bývalého šéfa amerických tajných služieb a zástancu tvrdej politiky voči Iránu Johna Ratcliffa, ktorý pred pár rokmi priznal, že americká vláda má dôkazy o existencii mimozemských vesmírnych plavidiel. Elon Musk bude viesť nové ministerstvo pre efektivitu federálnej vlády. Moderátor televízie Fox News a bývalý veterán Pete Hegseth bude ministrom obrany a odporkyňa nosenia rúšok Kristi Noemová bude šéfovať ministerstvu pre vnútornú bezpečnosť


John Ratcliffe počas svojho pôsobenia vo funkcii šéfa tajných služieb zverejnil neoverené informácie o vplyve Ruska na prezidentské voľby v roku 2016. V roku 2020 vyhlásil, že Rusko a Irán sa pokúšajú ovplyvňovať nálady americkej verejnosti pred prezidentskými a kongresovými voľbami.


Novozvolený americký prezident Donald Trump v utorok oznámil, že riaditeľom Ústrednej spravodajskej služby (CIA) bude John Ratcliffe. V minulosti pôsobil ako riaditeľ amerických tajných služieb.

Ratcliffe bol šéfom tajných služieb od mája 2020 do januára 2021. V súčasnosti je spolupredsedom Centra pre americkú bezpečnosť, think tanku vo Washingtone, ktorý obhajuje Trumpove postoje. Víťazovi tohtoročných prezidentských volieb tiež radil v otázkach národnej bezpečnostnej politiky počas jeho kampane v roku 2024.

"Bude neohrozeným bojovníkom za ústavné práva všetkých Američanov a zároveň zabezpečí najvyššiu úroveň národnej bezpečnosti a mier prostredníctvom sily," uviedol Trump vo svojom vyhlásení.

Počas svojho pôsobenia vo funkcii šéfa tajných služieb Ratcliffe zverejnil neoverené informácie o vplyve Ruska na prezidentské voľby v roku 2016, píše stanica CNN. Kritici v tom čase tvrdili, že Ratcliffe využíva spravodajské informácie na politickú pomoc Trumpovi, ktorý vtedy znova kandidoval v prezidentských voľbách.

Ratcliffe v roku 2020 vyhlásil, že Rusko a Irán sa pokúšajú ovplyvňovať nálady americkej verejnosti pred prezidentskými a kongresovými voľbami.

Americké spravodajské a bezpečnostné služby podľa toho istého naratívu pred tohtoročnými prezidentskými voľbami obvinili Rusko a Irán zo zintenzívnenia kybernetických útokov a dezinformačných kampaní, ktorých účelom je údajne rozdeliť amerických voličov.

Novozvolený prezident v utorok vyzdvihol Ratcliffovu prácu a dodal, že vždy bol "bojovníkom za pravdu a čestnosť voči americkej verejnosti".

Ratcliffe v júni kritizoval prístup prezidenta USA Joea Bidena ku konfliktu na Blízkom východe. Tvrdil, že Bidenova hrozba o zastavení dodávok zbraní Izraelu v súvislosti s jeho vojenskou ofenzívou v Pásme Gazy ohrozila kľúčového spojenca USA. Uviedol tiež, že Bidenova administratíva nie je dostatočne tvrdá voči Iránu.

John Ratcliffe v roku 2021 uviedol, že americká vláda má dôkazy o existencii mimozemských plavidiel, ktoré dokážu prelomiť zvukovú bariéru bez zvukového boomu a vykonávať manévre, ktoré sú pre ľudské technológie neuskutočniteľné. "A keď hovoríme o pozorovaniach, hovoríme o objektoch, ktoré videli piloti námorníctva alebo letectva alebo ich zachytili satelitné snímky. Vykonávajú pohyby, ktoré sa ťažko replikujú a nemáme na ne technológiu," vyhlásil Ratcliffe. 

Viac v článku TU.

Podľa  Johna Ratcliffa  sa niektoré záhadné lietajúce objekty vyznačujú takými technológiami, aké USA nemajú a otvorene dodal, že ide o také technológie, proti akým v prípade potreby sa USA nedokážu brániť.

Viac v článku TU.

 

Elon Musk povedie v USA nové ministerstvo pre efektivitu vlády

Novozvolený prezident USA Donald Trump v noci na stredu oznámil, že podnikateľ Elon Musk povedie spolu s bývalým republikánskym prezidentským kandidátom Vivekom Ramaswamym nové oddelenie pre efektivitu vlády. Trump tiež oznámil, že za svojho poradcu v Bielom dome si vybral republikánskeho právnika Williama McGinleyho. Moderátor stanice Fox News a bývalý veterán Pete Hegseth bude ministrom obrany.

Trump vo svojom vyhlásení uviedol, že Musk a Ramaswamy budú pracovať mimo vlády, aby poskytli Bielemu domu "rady a usmernenia" a budú spolupracovať s Úradom pre riadenie a rozpočet s cieľom "uskutočniť rozsiahlu štrukturálnu reformu a vytvoriť podnikateľský prístup k vláde, aký tu ešte nebol".

"Spoločne, títo dvaja skvelí Američania vydláždia mojej administratíve cestu k odstráneniu vládnej byrokracie, zníženiu nadmerných regulácií, obmedzeniu nehospodárnych výdavkov a reštrukturalizácii federálnych agentúr," dodal Trump. Dvojica svoju prácu ukončí do 4. júla 2026.

Musk otvorene podporoval Trumpa v jeho boji o Biely dom. Počas predvolebnej kampane poskytol najmenej 119 miliónov dolárov lobingovej skupine podporujúcej republikánskeho kandidáta.

Ramaswamy je zakladateľ farmaceutickej spoločnosti, ktorý sa uchádzal o republikánsku prezidentskú nomináciu proti Trumpovi. Potom, čo sa vzdal kandidatúry, podporil Trumpa.

Trump zároveň oznámil, že jeho poradcom v Bielom dome bude McGinley. Právnik pôsobil ako tajomník kabinetu Bieleho domu v prvej polovici Trumpovho prvého funkčného obdobia a počas volieb v roku 2024 bol externým poradcom Republikánskeho národného výboru pre "integritu volieb," píše CNN. V posledných rokoch v súkromnej praxi pomáhal kampaniam s dodržiavaním predpisov.

Moderátor Pete Hegseth bude v novej Trumpovej administratívne ministrom obrany. "S Peteom vo vedení sú nepriatelia USA na pozore - naša armáda bude opäť veľká a Amerika nikdy neustúpi," uviedol Trump. Hegseth počas svojej vojenskej kariéry slúžil v Afganistane a Iraku. Taktiež niekoľko rokov pôsobil ako neformálny poradca novozvoleného prezidenta, uviedli poradcovia Trumpa.

Trump tiež potvrdil skoršie správy amerických médií, že si do čela ministerstva pre vnútornú bezpečnosť, ktoré okrem iného dohliada na migračnú politiku či sleduje teroristické a kybernetické hrozby, vybral republikánsku guvernérku Južnej Dakoty Kristi Noemovú. Podľa agentúry Reuters tak siahol po vernej spojenkyni, ktorá má však na poli národnej bezpečnosti len málo skúseností. O Noemovej sa uvažovalo tiež ako o možnej kandidátke na Trumpovu viceprezidentku. Do širšieho povedomia americkej verejnosti sa dostala po tom, čo vo svojom štáte počas pandémie covidu-19 odmietla zaviesť povinnosť nosiť ochranné rúška.

Z radu ďalších nominácií pre svoju budúcu administratívu Trump vymenoval právnym poradcom Bieleho domu Billa McGinleyho, ktorý počas Trumpovho prvého prezidentského mandátu pôsobil ako tajomník jeho kabinetu.

Za zvláštneho vyslanca pre Blízky východ si potom Trump vybral svojho dlhoročného priateľa a realitného investora Stevena Witkoffa. Agentúra AP k tomu poznamenala, že Witkoff je okrem iného spoluhráčom zvoleného prezidenta z golfu a bol s Trumpom, keď sa v septembri stal vo svojom golfovom klube na Floride terčom druhého atentátu.

Trumpov plán na zlikvidovanie Deep state, vysušenie močiara a opätovné nastolenie demokracie & vlády amerického ľudu

Donald Trump v marci roku 2023 vo svojom videu predstavil svoj 10-bodový plán, ako sa po návrate do Bieleho domu vysporiada zo zločineckým Syndikátom, ktorý aj so svojimi prisluhovačmi ovládol americký establišment.

Viac vo videu TU.

Zdroj: info.sk / pluska.sk / ta3.com / InfoVojna

 

 

 

Milí diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.