EÚ je sklamaná z klimatickej dohody OSN o emisiách. Štáty sveta nemajú záujem o falošné a samovražedné riešenia prirodzených zmien v prírode, ktoré „globálne elity“ Západu zneužívajú na naplnenie cieľov politickej agendy „Green deal“ s asistenciou Svetového ekonomického fóra, bánk a korporácií
"Čelíme morálnej dileme, pretože táto dohoda nestačí na zmiernenie (otepľovania)," vyhlásil sklamaný podpredseda Európskej komisie Frans Timmermans, ktorý je zodpovedný za klimatickú politiku Európskej únie..
Európska únia vyjadrila v nedeľu sklamanie z nedostatku ambícií v oblasti znižovania emisií v najnovšej klimatickej dohode.
"Európska únia sem prišla, aby sa dohodla na ráznych slovách, a sme sklamaní, že sme to nedosiahli," povedal podpredseda Európskej komisie zodpovedný za klimatickú politiku Frans Timmermans na záverečnom zasadnutí Klimatického summitu OSN (COP27) v letovisku Šarm aš-Šajch pri Červenom mori. Podľa neho dohoda niektorým krajinám umožní vyhýbať sa plneniu záväzkov.
"To, čo máme pred sebou, nie je dostatočným krokom vpred pre ľudí a planétu," povedal. EÚ presadzovala prísnejšie záväzky na zníženie emisií s cieľom obmedziť globálne otepľovanie.
EÚ síce nezablokovala záverečnú dohodu, ale pohrozila, že ak nedosiahne lepšie záväzky v oblasti emisií, odstúpi od rozhovorov.
Timmermans poukázal na rozhodnutie Únie podporiť vytvorenie fondu "strát a škôd" pre krajiny najviac ohrozené globálnym otepľovaním. V minulosti to Európa odmietala kvôli obavám z možnej zodpovednosti. Jeho vznik presadzovala skupina krajín známa ako G77, ktorá zahŕňa vyše 130 rozvojových krajín aj Čínu.
"Čelíme morálnej dileme, pretože táto dohoda nestačí na zmiernenie (otepľovania)," povedal Timmermans. "Odídeme a tým zabijeme fond, o ktorý zraniteľné krajiny tak tvrdo bojovali celé desaťročia?... Nie. Bola by to obrovská chyba a obrovská premárnená príležitosť na riešenie klimatických zmien," povedal.
Znenie klimatickej dohody musí teraz schváliť takmer 200 krajín zúčastňujúcich sa na summite v Egypte.
Green deal systematicky ničí hospodárstvo a stabilitu štátov
Americký konzervatívny moderátor Tucker Carlson hovoril cez leto o koncepte ESG, ktorý zničil Srí Lanku. Tzv. enviromentálne, sociálne a podnikové riadenie pod agendou Green dealu systematicky ničí hospodárstvo a stabilitu štátov.
Viac vo videu:
Ekonómka Šichtařová: Green deal je hlavný dôvod súčasnej drahoty
Green deal je hlavným dôvodom súčasnej drahoty, nie vojna na Ukrajine. Podobné reči sú len zámienka a časová zhoda, ktorá sa veľmi pekne hodí na vysvetlenie tých drahých cien, uviedla v nedávnom rozhovore česká ekonómka a spisovateľka niekoľkých bestsellerov Markéta Šichtařová.
Viac v článku a videu TU.
Ekonóm Ševčík o covidizme, fantasmagorickej agende Green deal, sebazničujúcej elektromobilite a konflikte na Ukrajine ako nástrojoch pre nastolenie globalistického svetového poriadku
Politickú agendu Green deal komentoval v nedávnom rozhovore aj český ekonóm a dekan Národohospodárskej fakulty Vysokej školy ekonomickej v Prahe, doc. Ing. Miroslav Ševčík, CSc.
Viac vo videu:
Bankérsku ESG agendu (enviromentálne, sociálne a riadiace kritéria firiem) v rámci „zelenej“ politiky OSN začali vyšetrovať v USA generálni prokurátori z 19 štátov Únie
Táto aliancia sa snaží skrze týchto šesť bánk priškrtiť podniky prostredníctvom ESG predpisov v oblasti životného prostredia a chcú vnútiť americkým firmám túto liberálnu „woke“ agendu progresívnych militantných extrémistov prostredníctvom amerického bankovníctva.
O vyšetrovaní sa dozviete aj v článku TU.
Viac vo videu:
Zdroj: spravy.rtvs.sk / InfoVojna