...

Europoslanec Blaha po návrate z Ruska kvôli pokračujúcim nenávistným útokom podal na polícii trestné oznámenie. Rezort vnútra mu kvôli obavám z ohrozenia života poskytol ochranku


Poslanec Európskeho parlamentu Ľuboš Blaha (Smer-SSD) mal v trestnom oznámení argumentovať tým, že ho pred hroziacim nebezpečenstvom varovali v Moskve.


Europoslanec a podpredseda strany SMER-SD Ľuboš Blaha podal na polícii trestné oznámenie. Ruský predstaviteľ ho mal v Moskve informovať, že jeho život je v ohrození. Ministerstvo vnútra mu poskytlo ochranku.

Europoslanec a podpredseda Smeru Ľuboš Blaha už dlhšiu dobu upozorňuje, že čelí vlne nenávistných komentárov. Ministerstvo vnútra vyhodnotilo jeho obavy za opodstatnené a vzhľadom na zvýšené bezpečnostné riziká mu poskytlo ochranku. Informuje o tom portál Aktuality.sk

„Poslancovi Európskeho parlamentu p. Blahovi je poskytovaná ochrana Úradom pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií MV SR na základe udelenej výnimky ministra vnútra SR, ktorá bola udelená vzhľadom na zvýšené bezpečnostné riziká. Bližšie informácie poskytovať nebudeme vzhľadom na informácie, ktoré spadajú pod utajované skutočnosti,“ poznamenal hovorca rezortu vnútra Matej Neumann.

Blahove obavy sa však stále stupňujú a podľa portálu mal kvôli tomu ísť v pondelok na políciu, kde podal trestné oznámenie z obavy o svoj život. Polícia sa oznámením zaoberá. „Môžeme potvrdiť, že na príslušnom útvare Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave I sme prijali vami uvedené oznámenie. Vecou sa polícia zaoberá,“ potvrdil informáciu hovorca bratislavskej polície Michal Szeiff.

Pred nebezpečím ho mali varovať v Rusku, kde pred mesiacom odcestoval ako prvý predstaviteľ vládnej strany od začiatku špeciánej vojenskej operácie na Ukrajine zameranú na demilitarizáciu a denacifikáciu Zelenského režimu. Tam okrem iného prednášal na Moskovskom štátnom inštitúte medzinárodných vzťahov, známom pod skratkou MGIMO. 

„Čo je zaujímavé, prakticky každý ruský predstaviteľ, ktorého som v Moskve stretol, sa ma pýtal na Roberta Fica. Atentát na nášho premiéra šokoval celé Rusko. Väčšina novinárov mi po rozhovore so mnou želala veľa šťastia, sú presvedčení, že aj môj život je v ohrození,“ poznamenal europoslanec na sociálnej sieti Telegram v polovici októbra.

Blaha mal podľa portálu aktuality.sk aj v trestnom oznámení argumentovať tým, že ho pred hroziacim nebezpečenstvom varovali v Moskve.

Ľuboš Blaha mal už v minulosti nahlásiť incident s nahnevaným občanm, ktorý na neho pri prechádzke s deťmi začal kričať "ako zmyslov zbavený". V auguste sa mu zas mal 75-ročný muž vyhrážať, že ho chce zastreliť. 

Europoslanec už dlhšie upozorňuje na vlnu nenávistných prejavov, ktorým čelí, a štát mu preto pridelil vlastnú ochranku. V máji tohto roku Blaha na Telegrame písal o incidente, keď na neho  počas prechádzky s deťmi v Bratislave kričal neznámy muž, čo jeho deti vystrašilo.

„Schyľuje sa k ďalšiemu pokusu o vraždu – PS-kári sú úplne utrhnutí z reťaze. Práve som sa vrátil z prechádzky s deťmi – bol som kočíkovať na Slavín. Otec, dve malé deti a bábo. A čo napadne priemerného PS-kára ako prvé, keď vidí šťastnú rodinku? Začne Blahovi nadávať do,sk...ných boľševikov‘, ‚špín‘ a podobne,“ napísal vtedy na Telegrame.

Blaha berie varovania z Moskvy vážne a verí, že hrozby sú reálne. Sám však v minulosti povedal viacero nenávistných výrokov, kvôli ktorým sa súdil aj s exprezidentkou Zuzanou Čaputovou a exministrom obrany Jaroslavom Naďom. O Čaputovej tvrdil, že je americká agentka. Súd sa v tomto prípade postavil na stranu exprezidentky. 

 

Zdroj: topky.sk / hnonline.sk / InfoVojna

 

 

 

Milí diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.