Kvôli zvýhodňovaniu Ukrajincov, ich bezočivému správaniu a ignorovaniu životne dôležitých problémov zo strany štátu, už ľudia na Slovensku začínajú mať celej Ukrajiny po krk. Presvedčila sa o tom aj mladá Ukrajinka, ktorú v Trnave odmietol vyšetriť lekár a poslal ju k svojmu doktorovi doma
Ukrajinka Anna sa na sociálnej sieti podelila s vlastnou skúsenosťou, keď lekár ku ktorému išla, ju odmietol vyšetriť a posielal ju k jej lekárovi, ktorého má na Ukrajine. .
Mladá Ukrajinka, ktorú v Trnave odmietol vyšetriť lekár sa rozhodla napísať o vlastnej skúsenosti, keď už nielen bežní občania na Slovensku, ale aj lekári začínajú mať plné zuby niektorých Ukrajincov utekajúcich pred zodpovednosťou za to, že si vo svojej krajine zvolili zločinecký neonacistický režim, ktorý vyprovokoval vojenský konflikt s Ruskom, traumatizuje celý svet a namiesto toho, aby skorumpovanú banderovskú juntu poslali kade ľahšie, utekajú do iných štátov.
Ľudia na Slovensku sú čoraz častejšie svedkami, ako si prisťahovaci z Ukrajiny dovoľujú to, čo by si nielen Slováci nedovolili, ale ani oni samotní, pokiaľ bývali vo svojej vlasti.
Jedným z príkladov je prípad z februára, keď opitý Ukrajinec bez zákonnej poistky havaroval v Nitre pod vplyvom alkoholu a na parkovisku zničil ďalších jedenásť áut. Polícia mu navyše nezobrala okamžite vodičák.
Medzi ďalšími príkladmi vyčíňania neprispôsobivých Ukrajincov bol prípad, keď jeden z nich nezaplatil na Slovensku diaľničnú známku, šoféroval bez vodičáku a ešte aj odmietol zaplatiť pokutu. Jeho spolujazdec to chcel poriešiť “na Zelenského” drzý a bezočivý spôsob a išiel skákať nášmu policajtovi po hlave za to, že si dovolil pokutovať jeho kamaráta.
V tejto spoločenskej atmosfére si to dokážu odniesť mnohokrát aj slušní Ukrajinci, ktorí sa stanú terčom znechutených ľudí na Slovensku, ktorí už majú dosť viac ako 8-mesačnej sústavnej proukrajinskej propagandy a najnovšie už aj podporovania LGBT agendy na úkor riešenia životne dôležitých problémov občanov Slovenskej republiky, ktoré médiá bagatelizujú a namiesto toho vytvárajú zástupné problémy na odpútanie pozornosti.
„Snáď pre každého z nás je viac-menej istota, že keď máme nejaký problém, alebo sme chorí, tak nás vyšetrí náš lekár. Prichádza totiž pochmúrne a studené počasie, ktoré so sebou prináša aj epidémie rôznych ochorení a nápor na zdravotníctvo tak stúpa,“ navodzujú Topky.sk sugestívne na príbeh s mladou Ukrajinkou a vo svojom článku sa pohoršujú nad tým, ako si niekto môže dovoliť nepomáhať Ukrajincom. Topky samozrejme opomenuli, keď mnohí lekári počas covidovej hystérie odmietli liečiť netestovaných občanov alebo tých, ktorí do seba nepichli covid-injekciu. Vtedy im podobné prípady nevadili.
S chúlostivým problémom sa vo štvrtok vybrala k lekárovi aj Ukrajinka Anna, ktorá študovala v Trnave a tu aj má lekára. Jej skúsenosť ale vôbec nie je dobrá. Ako vysvetlila, lekár, ku ktorému išla, ju odmietol vyšetriť a posielal ju k jej lekárovi, ktorého má na Ukrajine.
"Na začiatok by som chcela povedať, že pred časom som u tohto lekára bola, mal moju zdravotnú kartu a nemal problém s mojím „statusom“ ani s ničím iným. Za odbery som zaplatila a sestrička počas objednávania zdôraznila, že to takto bude aj tentoraz. Povedala som, že to pre mňa nie je problém - nečakala som bezplatné vyšetrenie," začala nahnevaná mladá žena. Úvod vyšetrenia so sestričkou v ambulancii podľa jej slov prebiehal štandardne - dávala jej otázky týkajúce sa zdravotného stavu, no potom sa z vedľajšej miestnosti, kde údajne sedel lekár, mali ozvať otázky, či ide o utečenca z Ukrajiny.
"A zrazu začala absurdita. Povedal, že ma vyšetrovať nebude, lebo sa mu to neoplatí, keďže mu za mňa nezaplatí poisťovňa. Potom ponúkol skvelé riešenie - za lekárom môžem ísť späť domov - na Ukrajinu. Prekvapilo to aj samotnú sestričku a chvíľku sa to snažila zachrániť. Oznámila, že ak by šlo o niečo akútne, tak sa môžem na nich obrátiť. Keď počula, že som sa objednala práve kvôli akútnosti, bezradne povedala, nech počkám niekoľko mesiacov a možno to prejde samo. Následne mi poradila, nech naozaj skúsim „svojho“ lekára na Ukrajine," dodala Ukrajinka žijúca na Slovensku.
Ako ďalej priznala, lekára má oficiálne stále na Ukrajine, rovnako tak aj rodinu a byt, kam sa môže vrátiť, no žije tu aj veľa Ukrajincov, ktorí takúto možnosť nemajú. Podľa jej slov preplakala celú cestu z nemocnice do roboty, nie však pre to, ako sa ku nej lekár zachoval, ale pri myšlienke na iných ľudí, ktorí sú tu sami, bez kamarátov, pričom nevedia dobre reč.
"Na Ukrajine „svojich“ lekárov nemajú. Už len z predstavy, že ich niekto v zlom zdravotnom stave pošle 1116+ km domov a odmietne pomôcť, ma zoviera úzkosť. Nerada píšem tento post. Nerada sa dostávam preč z mojej bubliny kamarátov a kolegov, vďaka ktorým sa na Slovensku cítim ako doma. Táto totálna vojna odhaľuje strašné a temné stránky ľudstva. Ukrajinci práve teraz umierajú a bojujú o možnosť existovať, milovať, hovoriť vlastným jazykom vo svojich mestách, študovať na svojich univerzitách a chodiť k svojim lekárom. Je mi veľmi ľúto, že sa táto temnota rozšírila do celého sveta a spôsobuje to, že sa niektorí ľudia necítia v bezpečí. Stále však verím, že spolu túto tmu porazíme. Možno už len tým, že o nej hovoríme. Lebo kto iný, ak nie my?" uzavrela.
Stanovisko trnavskej nemocnice a VÚC
Podľa Anny sa celá vec stala v trnavskej nemocnici, ktorú aj portál Topky oslovil. Tá však tvrdí, že celá záležitosť sa neudiala u nich, ale v inom zdravotnom stredisku.
"Spomínaný prípad sa nestal vo Fakultnej nemocnici Trnava, ale pravdepodobne na Poliklinike Družba, pričom toto zdravotnícke zariadenie nespadá pod Fakultnú nemocnicu Trnava," uviedol pre Topky.sk hovorca trnavskej nemocnice Matej Martovič.
Topky v tejto záležitosti slovili aj VÚC Trnava, keďže župa vydáva povolenia na otvorenie ambulancií. "Trnavský samosprávny kraj nie je zriaďovateľom trnavskej polikliniky, ani ambulancií v nej. V súvislosti so spomínaným prípadom neevidujeme oficiálny podnet. Vo všeobecnosti, doposiaľ neevidujeme problémy s ošetrovaním odídencov," napísali z odboru komunikácie Trnavského kraja.
Szalay: Je to obrovský problém
Na incident reagoval pre Topky aj bývalý redaktor TV Markíza a hlavný lekár Bratislavského kraja Tomáš Szalay. Ten poukázal na to, že s blížiacou sa zimou a hrozbou ruského bombardovania energetickej štruktúry sa zvyšuje pravdepodobnosť ďalšej utečeneckej vlny. Priznal pritom, že zdravotná starostlivosť o utečencov nie je zo strany štátu vôbec zabezpečená, pričom štát o tom údajne nevie.
Zdroj: InfoVojna / topky.sk