Médiá v západnej Európe nie sú nezávislé, ale fungujú ako politická zbraň, vyhlásil hovorca maďarskej vlády
Zoltán Kovács na podujatí zorganizovanom inštitútmi Nézőpont a Médianéző Központ povedal, že v západnej Európe – napríklad vo Veľkej Británii, Nemecku, Fínsku či Švédsku – sú vlády pod tlakom médií, ktoré fungujú ako "mocenská vetva". .
Médiá v západnej Európe nie sú nezávislé, chcú z nich urobiť politickú zbraň a v podstate čiastočne už tak aj fungujú. Podľa servera 444.hu to vo štvrtok vyhlásil štátny tajomník maďarského úradu vlády zodpovedný za medzinárodnú komunikáciu a vzťahy Zoltán Kovács na budapeštianskej konferencii Sloboda tlače v Maďarsku 2023.
Na podujatí zorganizovanom inštitútmi Nézőpont a Médianéző Központ Kovács povedal, že v západnej Európe – napríklad vo Veľkej Británii, Nemecku, Fínsku či Švédsku – sú vlády pod tlakom médií, ktoré fungujú ako "mocenská vetva".
„Tlač v západnej Európe nie je v porovnaní s domácimi pomermi nezávislá, chcú z nej urobiť politickú zbraň a v podstate už aj tak čiastočne funguje. Tlač a politika na Západe nereprezentujú to, čo ľudia chcú a čo si verejnosť skutočne myslí,“ uviedol Kovács a poukázal na peniaze, ktoré sú hlavnou pohnútkou, aby tieto médiá informovali na základe ideologických pohnútok a záujmov v pozadí.
"Na rozdiel od nich má Maďarsko jeden z najčistejších systémov regulácie v Európe, čo však žiadne západné médiá nepriznajú, nech by im to bolo akokoľvek dokazované," povedal hovorca maďarskej vlády.
Analytický riaditeľ inštitútu Nézőpont Levente Bánk Boros podčiarkol, že v Maďarsku z technického, právneho i obsahového hľadiska je sloboda tlače". Podľa jeho slov na maďarskom mediálnom trhu je politická rovnováha z hľadiska sledovanosti provládnej a protivládnej tlače. Dodal, že médiá sú prevažne v maďarských rukách, aj keď medzi médiami kritickými voči vláde stúpa zahraničný vplyv.
Zdroj: cas.sk / InfoVojna