...

Politická mimovládka financovaná Esetom a trestne stíhaný exšéf NAKA Daňko idú vysokoškolákov vyučovať žurnalistiku


Na Katedre žurnalistiky Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave má vzniknúť nový ideologický predmet, na ktorom sa študenti budú učiť podľa osnov politickej mimovládky a trestne stíhaného exriaditeľa NAKA Ľubomíra Daňka.


Síce platí prezumpcia neviny, ale platí aj etický kódex, že trestne stíhaní ľudia sa vylučujú z vyučovacieho procesu a vylúčené by mali byť aj politické mimovládky. Na celú záležitosť by sa preto bezodkladne mal pozrieť minister školstva.

Ak ste si ako autor tohto textu mysleli, že vás už nič nemôže prekvapiť, tak pozorne čítajte. Na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, konkrétne na Katedre žurnalistiky, vzniká nový predmet. To by ešte nestálo za reč. Ide však o to, kto bude tento predmet vyučovať. Prednášať bude z mimovládneho prostredia dobre známa Xénia Makarová. To ale stále nie je všetko, to najlepšie príde až teraz. Makarová bude prednášať spolu s Ľubomírom Daňkom.

Ideologické spracovanie vysokoškolákov

Ak vám tieto mená nič nehovoria, dovoľte osviežiť vašu pamäť. Xénia Makarova je bývalá investigatívna novinárka, ktorá v minulosti získala Novinársku cenu, čo je len sofistikované maskovanie pre pochvalu za dobre vykonanú robotu. Cenu udeľuje Sorošova Nadácia otvorenej spoločnosti. Ľubomír Daňko je zase bývalý šéf NAKA. Ide o spolupracovníka skupiny známej ako čurillovci a aktuálne je, ako píše portál Pravda, trestne stíhaný za zneužívanie právomocí verejného činiteľa. Obaja Makarová a Daňko pracujú v mimovládke Nadácia zastavme korupciu. Tú založil spolumajiteľ spoločnosti ESET Miroslav Trnka.

Bývalý poradca premiéra Roberta Fica Eduard Chmelár na sociálnej sieti správne poznamenal, keď napísal, že síce platí prezumpcia neviny, ale platí aj etický kódex, že trestne stíhaní ľudia sa vylučujú z vyučovacieho procesu. Chmelára by tiež zaujímalo, aká je kvalifikácia pána Daňka na vedenie odborných predmetov na katedre žurnalistiky a prečo nadácia neponúkla študentom predmet o korupcii v médiách, ktoré patria medzi najskorumpovanejšie sektory. Autor článku dodáva, že na celú záležitosť by sa mal pozrieť minister školstva. Dejú sa tu totiž veci, ktoré nie sú s kostolným poriadkom.

Vytešená mimovládka

Nadácia Zastavme korupciu k danej veci v statuse na sociálnej sieti píše:

NOVÝ PREDMET NA KATEDRE ŽURNALISTIKY UK POVEDIE NADÁCIA ZASTAVME KORUPCIU

O pár dní začína semester. Tešíme sa, že vám môžeme v spolupráci s Katedrou žurnalistiky Filozofickej fakulty na Univerzita Komenského v Bratislave predstaviť nový predmet, ktorého súčasťou budeme aj my. Predmet nesie názov Trestnoprávne aspekty a ekonomická kriminalita v médiách.

Prednášať bude naša kolegyňa Xénia Makarová, ktorá pracovala niekoľko rokov ako investigatívna novinárka a kolega Ľubomír Daňko, ktorý bol riaditeľom NAKA a v Policajnom zbore SR strávil 25 rokov. Súčasťou prednášok bude aj vyšetrovateľ František Vojtuš.

Riešiť budeme témy ako trestné právo, trestné činy voči žurnalistom, nazeranie do spisov, korupčné trestné činy, ekonomická kriminalita, novinári, ktorí pomohli objasniť trestné činy.

Vzdelanie je jedným z najdôležitejších nástrojov v boji za spravodlivejšiu a férovejšiu spoločnosť. Učí nás rozlišovať medzi pravdou a manipuláciou, dáva nám schopnosť kriticky myslieť a postaviť sa aj proti neprávosti. Vzdelaný človek je nielen lepšie pripravený uspieť v osobnom živote, ale aj aktívne prispievať k vytváraniu prostredia, kde vládne česnosť a rovnosť príležitostí. Tešíme sa na spoluprácu s Univerzitou Komenského a na hodnotnú diskusiu so študentami a študentkami.

 

Zdroj: ereport.sk

 

 

 

Milí diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.