...

Prívrženci progresívno-liberálnej antidemokratickej opozície falšovali petíciu proti ministerke Šimkovičovej. Rezort kultúry už podal trestné oznámenie generálnemu prokurátorovi


Otvorená výzva na odstúpenie ministerky kultúry má do pondelkového popoludnia vyše 150.000 podpisov, vrátane bizarných mien ako Pamela Anderson a ďalšie.


Ministerstvo kultúry (MK) SR podalo na Generálnu prokuratúru SR trestné oznámenie v súvislosti s petíciou na odstúpenie ministerky kultúry Martiny Šimkovičovej (nominantka SNS). Dôvodom je podozrenie z manipulácie, falšovania identity i počtu signatárov elektronickej petície.

Ministerstvo, zastúpené generálnym tajomníkom služobného úradu MK Lukášom Machalom, má podozrenie na podvodné konanie rôznymi spôsobmi.

"Čísla a podpisy v petícii nereprezentujú vo všetkých prípadoch skutočne overené fyzické osoby. Čísla hlasujúcich kontinuálne narastajú lineárnym spôsobom, aj počas nočných hodín. Počet neidentifikovaných hlasujúcich a duplicitných adries hlasujúcich je rádovo v tisícoch," uviedol rezort ako argument pre podanie trestného oznámenia pre podozrenie na "poškodzovanie cudzích práv, na neoprávnené nakladanie s osobnými údajmi, neoprávnený prístup do počítačového systému, manipuláciu s hlasovaním, marenie alebo sťažovanie plnenia dôležitej úlohy štátneho orgánu".

Otvorená výzva na odstúpenie ministerky kultúry má do pondelkového popoludnia vyše 150.000 podpisov, vrátane bizarných mien ako Pamela Anderson a ďalšie.

Iniciátori výzvy vyčítajú ministerke autokratický spôsob vedenia rezortu, nezáujem o odbornú diskusiu a kroky, ktoré sú v rozpore s prijatou stratégiou kultúry a kreatívneho priemyslu. Rovnako poukazujú i na diskriminačné a zavádzajúce vyhlásenia, prednesené prostredníctvom oficiálnych komunikačných kanálov ministerstva.

Téme sa vo svojom podcaste venoval aj youtuber Danny Kollar:

Populárny slovenský spisovateľ, bývalý politik a exdiplomat Jozef Banáš cez víkend vo svojom príspevku na sociálnej sieti komentoval diskusie aj protesty „umelcov“ proti novelizácii zákona o Fonde na podporu umenia.

Ako uviedol, Fond na podporu umenia podľa neho v ostatných rokoch svoju základnú úlohu verejnoprávnosti a názorovej rozmanitosti nenapĺňa. Podporuje záujmové skupiny, ktoré vo svojich projektoch prezentujú neoliberálne a progresivistické „hodnoty“.

„Je mi ozaj ľúto, že napísanie románu o jednom z najvýznamnejších svetových vedcov – Aurelovi Stodolovi „slovenská“ komisia nepodporila, na druhej strane rozdala štedro peniaze autorom a dielam marginálnym,“ uviedol Banáš.

Viac v článku TU.

"Som zdesený. Skutočne zdesený z toho, do akej žumpy sa prepadla kultúra politiky na Slovensku. Lídri opozície sa načisto opustili a hecujú davy do tých najoplzlejších pokrikov. Na bránu ministerstva kultúry zavesili demonštranti také vulgárne nadávky, že sa to nedá citovať", konštatoval publicista, politický analytik a vysokoškolský pedagóg Eduard Chmelár v reakcii na primitívne správanie sa progresívno-liberálnej spodiny počas opozičného protivládneho protestu na námestí SNP v Bratislave, ktorá okrem vulgárnych pokrikov aj obscénnymi sloganmi oblepila dvere neďalekej budovy Ministerstva kultúry SR.

Viac v článku TU.

 

 

Zdroj: tvnoviny.sk / InfoVojna

 

Milí diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.