...

Putin kvôli pokračujúcim hrozbám zo strany kolektívneho Západu informoval o posilnení ruského jadrového arzenálu a zvýšenej pozornosti smerom k jadrovej triáde: „Tento rok bude prvýkrát do bojovej služby nasadená medzikontinentálna balistická raketa Sarmat, ktorá dokáže niesť niekoľko jadrových hlavíc súčasne. Budeme pokračovať v hromadnej výrobe hypersonických rakiet Kinžal vypaľovaných zo vzduchu a hypersonických rakiet Zirkón vypaľovaných z mora“


Prezident Ruskej federácie Vladimir Putin predniesol vo štvrtok 23. februára 2023 príhovor pri príležitosti ruského sviatku Deň obrancov vlasti. Šéf Kremľa v utorok 21. februára oznámil, že Rusko pozastavuje účasť na Dohode o znížení počtu strategických zbraní (Nová dohoda START) so Spojenými štátmi..


Ruský prezident Vladimir Putin využil vo štvrtok príhovor k ruskému sviatku Deň obrancov vlasti na vyhrážanie sa, že Moskva posilní svoj jadrový arzenál. Týmto štýlom informuje prozápadný a proukrajinský denník The Guardian v reakcii na obranné aktivity Ruskej federácie voči stupňujúcej sa protiruskej agresie kolektívneho Západu

"Zvýšenú pozornosť budeme tak ako aj predtým venovať jadrovej triáde," uviedol Putin v príhovore zverejnenom skoro ráno Kremľom. Ako jadrová triáda sa označujú jadrové rakety odpaľované zo zeme, z mora a zo vzduchu.

Putin tiež uviedol, že tento rok bude prvýkrát do bojovej služby nasadená medzikontinentálna balistická raketa Sarmat, ktorá dokáže niesť niekoľko jadrových hlavíc súčasne.

"Budeme pokračovať v hromadnej výrobe hypersonických rakiet Kinžal vypaľovaných zo vzduchu a hypersonických rakiet Zirkón vypaľovaných z mora," uviedol tiež Putin.

Jadrovú triádu budujú aj USA a Čína. Ide o označenie trojzložkovej štruktúry jadrovej výzbroje, umožňujúcej prvý či odvetný úder voči protivníkovi.

Zložky jadrovej triády sú určené spôsobom dopravenia jadrovej zbrane na miesto určenia a sú nimi strategické bombardéry (zo vzduchu), medzikontinentálne balistické rakety (zo zeme) a balistické rakety odpaľované z ponoriek (z vody).

Šéf Kremľa v utorkovom prejave oznámil, že Rusko pozastavuje účasť na Dohode o znížení počtu strategických zbraní (Nová dohoda START) so Spojenými štátmi. Táto dohoda bola pritom poslednou platnou zmluvou o kontrole zbrojenia medzi Ruskom a USA — dvoma najväčšími jadrovými mocnosťami.

Túto dohodu podpísali v roku 2010 vtedajší prezidenti USA a Ruska Barack Obama a Dmitrij Medvedev. Jej platnosť bola po nástupe súčasného amerického prezidenta Joea Bidena do funkcie v roku 2021 predĺžená o päť rokov. V poslednom čase však Washington obviňoval Moskvu, že dohodu nedodržuje.

Rusko na Ukrajine bojuje za svoje historické územia, vyhlásil Putin

Ruský prezident Vladimir Putin v stredu vyhlásil, že Rusko bojuje na Ukrajine za svoje "historické územia". Uviedol to na štátom organizovanom zhromaždení v Moskve, ktoré sa oficiálne konalo pri príležitosti štátneho sviatku - Dňa obrancov vlasti -, pripadajúceho na 23. februára. Informuje o tom AFP.

"Od velenia armády som práve počul, že práve teraz prebiehajú boje o naše historické územia a o náš ľud," povedal Putin v krátkom prejave pred tisíckami ľudí mávajúcimi ruskými vlajkami na moskovskom štadióne Lužniki. Vyzdvihol tiež ruských vojakov, ktorí podľa neho na Ukrajine "hrdinsky a odvážne" bojujú.

Na štadióne sa konal aj koncert. Jeho súčasťou boli ďalšie vlastenecké vystúpenia ruských osobností.

"Západné krajiny sú spolupáchateľmi vojnových zločinov na Ukrajine," uviedol vo svojom príhovore Kremľom dosadený líder tzv. Doneckej ľudovej republiky Denis Pušilin.

Organizátori podujatia na pódium priviedli aj ukrajinské deti z Donbasu a z mesta Mariupol, ktoré padlo do rúk ruskej armády po dlhom obliehaní.

Agentúra AFP pripomína, že ukrajinskí predstavitelia opakovane obviňujú Moskvu z unášania detí z okupovaných ukrajinských území do Ruska. Moksva tieto obvinenia popiera a tvrdí, že ide o legálne adopcie.

Medvedev: Rusko bez víťazstva na Ukrajine prestane existovať

Bývalý ruský prezident a súčasný podpredseda Rady bezpečnosti Ruskej federácie Dmitrij Medvedev odmietol výzvy amerického prezidenta Joea Bidena, aby sa ruské jednotky stiahli z Ukrajiny.

"Vojna skončí, až keď Spojené štáty prestanú dodávať zbrane režimu v Kyjeve," napísal v stredu Medvedev v príspevku na svojom profile v aplikácii Telegram. Dodal, že ak "Rusko ukončí špeciálnu vojenskú operáciu bez víťazstva, prestane existovať a bude rozdrobené na kúsky".

Medvedev tiež kritizoval amerického prezidenta Bidena za prejav, ktorý šéf Bieleho domu vo Varšave pri príležitosti prvého výročia invázie na Ukrajinu adresoval ruským občanom.

"Kto vôbec je ten čudný dedko s neprítomným pohľadom, ktorý reční z Poľska? Prečo sa vyjadruje k problémom občanov inej krajiny v čase, keď jeho vlastný národ ich má viac než dosť?" spýtal sa Medvedev. USA obvinil z "megalomanstva" a uviedol, že na svete spôsobili mnoho vojen.

USA: Rozhodnutie Ruska pozastaviť svoju účasť na dohode START je nezodpovedné

Rozhodnutie Ruska pozastaviť svoju účasť na Dohode o znížení počtu strategických zbraní (Nová dohoda START) so Spojenými štátmi je "poľutovaniahodné a nezodpovedné". Vyhlásil to v utorok americký minister zahraničných vecí Antony Blinken.

„Sme stále pripravení kedykoľvek hovoriť s Ruskom o obmedzovaní strategických zbraní, bez ohľadu na to, čo sa deje vo svete alebo v našich vzťahoch,“ uviedol Blinken pred novinármi americkom veľvyslanectve v Aténach.

„Budeme pozorne sledovať, čo Rusko skutočne robí. Samozrejme sa vždy uistíme, že konáme v záujme bezpečnosti našej krajiny a našich spojencov,“ dodal Blinken.

Ruský predstaviteľ: Pozastavenie START nezvyšuje hrozbu jadrovej vojny

Rozhodnutie Ruska pozastaviť svoju účasť na Dohode o znížení počtu strategických zbraní (Nová dohoda START) nezvýši hrozbu nukleárnej vojny. Povedal to v stredu námestník ruského ministra zahraničných vecí Sergej Riabkov, informujeme na základe správy denníka The Guardian.

Obe komory ruského parlamentu v stredu hlasovali za rozhodnutie prezidenta Vladimira Putina pozastaviť účasť Moskvy na zmluve, ktorú Rusko uzavrelo so Spojenými štátmi.

"Nemyslím si, že toto rozhodnutie... nás približuje k jadrovej vojne," uviedol Riabkov podľa agentúry Interfax.

Predstaviteľ ruského ministerstva obrany predtým povedal, že Moskva sa napriek pozastaveniu účasti na dohode bude držať dohodnutých maximálnych počtov jadrových rakiet a bude naďalej informovať USA o zmenách v ich nasadení, uviedla agentúra Reuters.

Generálmajor Jevgenij Iľjin poslancom Štátnej dumy povedal, že Rusko bude dodržiavať dohodnuté obmedzenia nosičov jadrových zbraní, teda rakiet a strategických bombardérov.

Rusko bude tiež naďalej informovať Spojené štáty o nasadení jadrových zbraní, aby "sa zabránilo falošným poplachom, čo je dôležité pre zachovanie strategickej stability", citovala Iľjina agentúra RIA Novosti.

NATO sa obáva testov „zbrane apokalypsy“ - ruského jadrového torpéda Poseidon schopného zasiahnuť všetky pobrežné oblasti USA

Rozviedka NATO informovala velenie vojenského bloku, že Rusko sa pripravuje na testovanie bezpilotného podvodného torpéda „Poseidon“. Informovali o tom 2. októbra 2022 talianske noviny „La Repubblica“ s odvolaním sa na správu špeciálnych služieb aliancie, upozorňujúcu na prítomnosť ruskej viacúčelovej jadrovej ponorky „Belgorod“ v Karskom mori.

Experti NATO naznačujú, že práve tam sa môžu uskutočniť skúšobné štarty podmorského zariadenia a predpovedajú budúce aktivity ponorky.

„Teraz je späť, aby sa ponorila do arktických morí a existujú obavy, že jej úlohou je prvýkrát otestovať super torpédo „Poseidon“, často označované ako „zbraň apokalypsy“,“ píšu noviny.

Autori uvádzajú, že „Poseidon“ dokáže vytvoriť rádioaktívne cunami, ktoré môže zničiť metropolitné oblasti ako New York alebo Los Angeles.

Útoku sa pritom nedá zabrániť, keďže satelity s infračervenými senzormi, ktoré majú USA k dispozícii, nie sú schopné vidieť, čo sa deje v hlbinách mora.

Akustika je tiež zbytočná, keďže vývojári „Poseidonu“ vytvorili tichý chod. Navyše vyžaruje málo tepla a pohybuje sa rýchlosťou cez 100 kilometrov za hodinu.

Viacúčelová jadrová ponorka „Belgorod“ je analógom ponorky „Kursk“. Špeciálne pre systém „Poseidon“ dostal projekt názov 09852. Ponorka bola spustená na vodu v apríli 2019. V júli tohto roku bola jadrová ponorka prevedená pod ruské námorníctvo.

Môže byť vybavená šiestimi „Poseidonmi“, považovanými za „zbrane súdneho dňa“ a schopnými zasiahnuť takmer všetky pobrežné oblasti Spojených štátov.

Tento bojový systém je schopný zasiahnuť veľké pobrežné a námorné ciele silnými termonukleárnymi hlavicami – od eskadry lodí po námorné základne, pobrežné územia a megamestá. Podľa odborníkov môže výbuch megatonovej nálože v pobrežných vodách vytvoriť nový Panamský prieplav.

VIDEO: USA sú proti ruským Poseidonom, Sarmatom a Cefalopodom bez šance

Hlbokomorský komplex „Poseidon“ je autonómny dron s miniatúrnym jadrovým zariadením a bojovou termonukleárnou náložou (10 Mt), schopný zostať v hĺbke jedného kilometra veľmi dlhý čas. Jeho výkonnostno-technické charakteristiky sú utajené. O „Poseidone“ sa vie len málo, no aj to rozjatrilo predstavivosť západných vojenských expertov.

Po roku 2018 si mnohí analytici uvedomili, že výbuch v hĺbke až jedného kilometra spôsobí cunami obrovskej ničivej sily. Princíp termonukleárnej nálože je schopný poslať megatony morskej vody obrovskou rýchlosťou na pevninu.

Útok jedného „Poseidona“ je schopný zničiť tretinu územia Spojených štátov, respektíve útok troch, štyroch, ktoré by sa nachádzali na rôznych hraniciach amerického kontinentu, zaručene zničí celú krajinu. Najdôležitejšie je, že takýto útok znemožní nepriateľovi masívny odvetný útok na územie Ruskej federácie.

Samozrejme, stále sú tu americké ponorky s balistickými raketami, no Ministerstvo obrany Ruska má aj pre ne prekvapenie! A je to „Cefalopod“ – šach-mat pre americkú flotilu jadrových ponoriek.

Ak „Poseidony“ a „Sarmaty“ zničia infraštruktúru nepriateľa a úplne ho zbavia možnosti spätného úderu, potom komplexy „Nudol“ eliminujú všetky hrozby zo vzduchu, a na mori či pod vodou budú ponorky zničené „Cefalopodmi“.

„Cefalopod“ je autonómny podvodný dron s jadrovým pohonom schopný zostať pod vodou veľmi dlho a sledovať cieľ vo veľkých hĺbkach. Nesie torpéda, ktoré sú schopné v správnom čase zasiahnuť neočakávaným útokom a zneškodniť tretiu zložku jadrovej triády USA.

O „Cefalopodovi“ sa vie len málo, no vkladajú sa doňho veľké nádeje. V skutočnosti Ruská federácia nevytvára len hypersonické zbrane, ale aj robotickú triádu s umelou inteligenciou. Na oblohe je to „Ochotnik“, na zemi je to „Terminator“ a platforma „Marker“ a napokon vo vode je to „Poseidon“ a „Cefalopod“.

Ruskí vývojári sa dnes snažia všetky tieto „drony“ prepojiť prostredníctvom umelej inteligencie tak, aby pôsobili ako jeden celok, ktorý v budúcnosti nahradí ľudské zdroje a vytvorí plnohodnotnú ruskú armádu.

Ruský prezident Vladimir Putin v apríli roku 2022 varoval iné krajiny pred zasahovaním do situácie na Ukrajine a v prípade ohrozenia Ruska útokmi prisľúbil bleskovú odpoveď: „Máme na to všetky prostriedky, a to také, akými sa nemôže v súčasnosti pochváliť nikto. Nebudeme sa vychvaľovať, no použijeme ich, ak to bude potrebné“:

Torpéda Poseidon:

Rusko otestovalo svoju neporaziteľnú superzbraň - medzikontinetálnu raketu Sarmat, ktorá podľa vyhlásenia prezidenta Putina „prinúti zamyslieť sa tých, ktorí sa v zápale agresívnej rétoriky snažia ohrozovať našu krajinu“:

 

Roskosmos vlani pred summitom NATO v Madride zverejnil satelitné snímky a súradnice rozhodovacích centier Západu

Ruská vesmírna agentúra koncom júna 2022 zverejnením satelitných snímok a súradníc západných mocenských sídiel oslávila začiatok kľúčového samitu lídrov NATO v Madride.

"Roskosmos zverejňuje satelitné snímky povestných 'rozhodovacích centier', ktoré podporujú ukrajinských nacionalistov," uviedla agentúra v príspevku na sociálnych sieťach, ktorý obsahoval fotografie. "Uvádzame súradnice týchto miest. Pre každý prípad."

Išlo o nie príliš tajné súradnice Bieleho domu a Pentagónu v USA, sídlo britského premiéra na Downing Street č. 10 v Londýne, Elyzejského paláca v Paríži, úrad nemeckého kancelára v Berlíne a centrála NATO v Bruseli.

Začiatkom júna bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev pre televíziu Al-Džazíra povedal, že Moskva zasiahne "centrá rozhodovania", ak Kyjev použije zbrane, ktoré dostal od Spojených štátov, na útok na ruské územie.

"Je zrejmé, aké sú tieto rozhodovacie centrá: ministerstvo obrany, generálny štáb a tak ďalej," dodal. "Ale treba si uvedomiť, že v tomto prípade sa konečné rozhodovacie centrá bohužiaľ nenachádzajú ani na území Kyjeva."

Zdroj: ta3.com (1), (2), (3) / info.sk / hnonline.sk / InfoVojna

Milí diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.