...

Soros kúpil významný podiel v druhej najväčšej americkej rozhlasovej spoločnosti, ktorá vlastní desiatky rozhlasových staníc v celých Spojených štátoch


Sorosov fond Media Development Investment Fund New York (MDIF) kúpil v roku 2021 od finančnej skupina Penta denník SME a vydavateľstvo Petit Press. Majiteľ, organizátor a stratég globálnej siete politických mimovládok George Soros dlhé roky platil 54 vplyvných mediálnych osobnosti, vrátane novinárov zo CNN, NBC, CBS, Bloombergu, NPR a Washington Post, aby šírili agendu jeho siete neziskoviek. V rokoch 2016 až 2020 vynaložil minimálne 131 miliónov dolárov na ovplyvňovanie 253 mediálnych skupín.


Progresívno-liberálny finančník a majiteľ globálnej siete politických mimovládok George Soros kúpil významný podiel v druhej najväčšej americkej rozhlasovej spoločnosti, čím by mohol získať "účinnú kontrolu" nad viac ako 220 stanicami v celých Spojených štátoch, informoval v stredu 14. februára 2024 americký denník New York Post.

Soros Fund Management kúpil približne 400 miliónov dolárov dlhu mediálnej skupiny Audacy počas jej konkurzného konania, informovali noviny s odvolaním sa na súdne spisy. Americký miliardár maďarského pôvodu kúpil dlh za približne 50 centov za dolár od hedžového fondu HG Vora, uvádza správa s tým, že po schválení transakcie konkurzným súdom bude Soros vlastniť približne 40 % celkového dlhu spoločnosti Audacy.

Hoci 40 % nie je väčšinový podiel, zdroj pre New York Post uviedol, že Soros by napriek tomu mohol získať "účinnú kontrolu nad mediálnym gigantom, keď sa dostane z konkurzu".

Audacy vlastní 227 hudobných, športových a rozhlasových staníc v 45 štátoch USA. Spoločnosť vlastní aj CBS Radio, ktoré prevádzkuje 11 spravodajských staníc vrátane sanfranciskej KCBS a newyorskej WCBS. Po rokoch klesajúcich príjmov spoločnosť Audacy začiatkom minulého mesiaca vyhlásila bankrot s dlhom 1,9 miliardy USD.

Ak sa dohoda uskutoční, ako sa uvádza, Audacy sa stane najnovším prírastkom do Sorosovho rozrastajúceho sa mediálneho impéria. Soros Fund Management sa v lete minulého roka pripojil ku konzorciu veriteľov, aby kúpil spoločnosť Vice Media a zaplatil 350 miliónov dolárov za získanie bývalého mediálneho giganta, ktorého hodnota bola kedysi ocenená na 5,7 miliardy dolárov.

"Zasvätený zdroj", na ktorý sa odvoláva denník New York Post, označil transakciu s Audacy za "desivú" a vyjadril presvedčenie, že Soros má v úmysle využiť svoj podiel na ovplyvňovanie verejnej mienky pred tohtoročnými prezidentskými voľbami.

Soros sa preslávil pádom britskej libry v roku 1992, keď vďaka 10-miliardovej „stávke“ na oslabenie britskej libry zarobil 2 miliardy dolárov.

Soros patrí medzi najbohatších ľudí na svete, jeho majetok sa odhaduje na približne 7 miliárd dolárov. V roku 2017 daroval 32 miliárd dolárov vlastnej sieti mimovládnych organizácií, charitatívnych organizácií a politických kampaní prostredníctvom svojich nadácií Open Society Foundations.

George Soros dlhé roky platil 54 vplyvných mediálnych osobnosti, vrátane novinárov zo CNN, NBC, CBS, Bloombergu, NPR a Washington Post, aby šírili agendu jeho siete mimovládok. V rokoch 2016 až 2020 vynaložil minimálne 131 miliónov dolárov na ovplyvňovanie 253 mediálnych skupín.

Viac v článku TU.

Sorosov fond Media Development Investment Fund New York (MDIF) kúpil v roku 2021 od finančnej skupina Penta denník SME a vydavateľstvo Petit Press.

Viac v článku TU a TU.

Soros je zástancom masovej imigrácie do západných krajín, európskeho federalizmu a ekonomického a politického liberalizmu. Bol najväčším darcom v polovici volebného obdobia v USA v roku 2022, keď poslal 128 miliónov dolárov demokratickým kandidátom a organizáciám. Okrem priamych darov kandidátom a aktivistickým skupinám Soros údajne poskytol 300 000 dolárov skupine influencerov TikTok, ktorí spolupracovali s Bielym domom na propagácii politiky prezidenta Joea Bidena.

 

Zdroj: rt.com / InfoVojna

 

Milí diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.