...

TASR ako hlasná trúba PS alebo marketingová agentúra progresívcov pod vplyvom Demeša & spol.? Verejnoprávna Tlačová agentúra Slovenskej republiky manipulovala s videozáznamom z tlačovej besedy Progresívneho Slovenska a snažila sa ututlať škandál, ktorý dokazuje spolitizovanosť slovenských odborov a prepojenie šéfy KOZ na PS


Tesne pred oficiálnym začiatkom tlačovky Progresívneho Slovenska, na ktorej Ivan Korčok oznámil vstup k progresívcom, si podpredseda PS Ivan Štefunko nevšimol zapnuté mikrofóny a bonzol šéfku Konfederácie odborových zväzov (KOZ) Moniku Uhlerovú, že s ňou večer pil.


Verejnoprávna TASR čelí oprávneným otázkam o svojej nestrannosti. Po kontroverznom vyjadrení podpredsedu PS Ivana Štefunka o šéfke odborov zmizlo pôvodné video z verejného prístupu. Prečo štátna agentúra skryla dôležitý moment z tlačovej konferencie?

Pondelková tlačová konferencia Progresívneho Slovenska a Ivana Korčoka mala nečakaný moment, ktorý vrhá tieň na nezávislosť odborov. Tesne pred oficiálnym začiatkom podpredseda PS Ivan Štefunko pri zapnutom mikrofóne prezradil, že "večer pil so šéfkou odborov Monikou Uhlerovou." Táto informácia vyvoláva vážne otázky o nezávislosti najväčšej odborárskej organizácie na Slovensku.

Záhadné zmiznutie videa

To, čo nasledovalo, však vyvoláva ešte väčšie znepokojenie. TASR, ktorá celú tlačovú konferenciu vysielala naživo na svojom YouTube kanáli, následne originálne video s kontroverzným momentom skryla pred verejnosťou. Video síce existuje, ale je označené ako "NEZARADENÉ" a bežný divák ho už nenájde.

Dve verzie - dva príbehy

Namiesto pôvodného záznamu TASR zverejnila upravenú verziu tlačovej konferencie, z ktorej už sporný moment zmizol. "Ide o bezprecedentný zásah do práva verejnosti na informácie," tvrdia mediálni experti. "Verejnoprávna inštitúcia nemôže selektívne upravovať realitu."

Otázky o nezávislosti odborov

Celá situácia vrhá svetlo nielen na praktiky TASR, ale aj na vzťahy medzi politickými stranami a odbormi. Monika Uhlerová, ktorá nedávno avizovala možné protivládne protesty, sa tak dostáva pod drobnohľad. Je legitímne pýtať sa, či najväčšia odborová organizácia na Slovensku nestráca svoju politickú neutralitu.

Kto nesie zodpovednosť?

Manipulácia s verejným obsahom zo strany štátnej tlačovej agentúry si žiada vysvetlenie. Je nevyhnutné, aby TASR vydala oficiálne stanovisko a niekto prevzal zodpovednosť za toto konanie. Verejnoprávna inštitúcia musí slúžiť verejnosti, nie politickým záujmom.

Napokon, posúďte sami!

Pôvodná verzia celého videa:

TASR po ukrytí pôvodnej tlačovky následne na svoj YouTube kanál pridala už len videozáznam, bez Štefunkových vyjadrení pred TK:

O škandále informoval aj eReport v článku TU.

Bývalý minister medzinárodných vzťahov Slovenskej republiky za Českej a Slovenskej Federatívnej Republiky v rokoch 1991 - 1992 Pavol Demeš (nekorunovaná hlava mimovládneho sektora na Slovensku a predstaviteľ americkej mimovládky Transatlantic Fellow of German Marshall Fund of the United States), ktorý má už dlhodobo svoju reláciu v TASR pod názvom CD Klub, je považovaný za sivú eminenciu Tlačovej agentúry Slovenskej republiky. Tam možno nájsť dôvody, ako a prečo TASR pristupuje k neobjektívnemu tvoreniu textov a informovaniu občanov Slovenskej republiky. Správanie TASR je o to viac šokujúcejšie, že ide o verejnoprávnu inštitúciu, ktorá svojimi správami z domova, zo sveta, ekonomiky a športu zásobuje všetky slovenské denníky, webové portály, televízne aj rozhlasové stanice.

Na nasledujúcej fotke je Demešov blízky priateľ a čerstvá posila Progresívneho Slovenska - Ivan Korčok:

Zdroj: hlavnydennik.sk / InfoVojna

 

 

Milí diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.