...

Trump žaluje bývalého agenta britskej tajnej služby MI6, ktorý s pomocou skorumpovanej FBI a CIA šíril správy o jeho kompromitovaní ruskou tajnou službou FSB. Správa amerického prokurátora Johna Durhama pred tým potvrdila, že obvinenia proti bývalému šéfovi Bieleho domu sú vymyslené


Americký prokurátor John Durham v máji roku 2023 ukončil svoje štvorročné vyšetrovanie prístupu Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) k vymysleným a lživým obvineniam voči bývalému prezidentovi Donaldovi Trumpovi z údajných väzieb na Rusko počas predvolebnej kampane v roku 2016.


Bývalý americký prezident Donald Trump žaluje bývalého príslušníka britskej rozviedky MI6 a jeho konzultačnú firmu. Informovala o tom v piatok agentúra DPA, ktorá sa odvolala na súdny príkaz zverejnený vo štvrtok.

Trump podáva žalobu na ochranu údajov proti spoločnosti Orbis Business Intelligence a na jej spoluzakladateľa Christophera Steela, ktorý predtým viedol oddelenie MI6 špecializujúce sa na Rusko.

Podľa súdneho príkazu sa dvojdňové pojednávanie o žalobe má začať 16. októbra, doplnil britský denník The Guardian.

Žiadne ďalšie podrobnosti o prípade nie sú k dispozícii. Očakáva sa, že Trump sa na pojednávaní nezúčastní.

Steele pôsobí v spoločnosti Orbis Business Intelligence, ktorá sa špecializuje na bezpečnostné a špionážne služby a väčšinu jej zamestnancov tvoria bývalí agenti tajných služieb. Práve táto spoločnosť vypracovala materiál, podľa ktorého majú "ruskí agenti" k dispozícii kompromitujúce materiály proti Trumpovi. Konkrétne Steele je autorom zložky, ktorá obsahovala tvrdenia, že Trump bol "kompromitovaný" ruskou tajnou službou FSB.

V Steelom spracovaných materiáloch, ktoré boli v roku 2017 zverejnené na webovej stránke BuzzFeed, sa tiež tvrdí, že ruský prezident Vladimir Putin najmenej päť rokov "podporoval a riadil" operáciu na predprípravu Trumpa ako prezidentského kandidáta. Trump tieto tvrdenia poprel.

Proti Trumpovi sa v USA vedie niekoľko trestných konaní vrátane federálneho vyšetrovania jeho snáh o zvrátenie výsledku prezidentských volieb v roku 2020, ktoré prehral s kandidátom Demokratickej strany Joeom Bidenom.

Trump svoju vinu v žiadnom z týchto prípadov nepriznáva a opakovane tvrdí, že súdne spory sa proti nemu vedú v rámci politicky motivovaného "honu na čarodejnice", lebo chce kandidovať v prezidentských voľbách a vrátiť sa do Bieleho domu.

Správa amerického prokurátora Johna Durhama potvrdzuje falošné obvinenia proti Donaldovi Trumpovi

Americký prokurátor John Durham v máji roku 2023 ukončil svoje štvorročné vyšetrovanie prístupu Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) k vymysleným a lživým obvineniam voči bývalému prezidentovi Donaldovi Trumpovi z údajných väzieb na Rusko počas predvolebnej kampane v roku 2016.

Z Durhamovej správy vyplýva, že strojcom celého falošného honu na Donalda Trumpa bola Hillary Clinton, s vedomím Baraca Obamu s pomocou skorumpovanej FBI a CIA.

Približne 300-stranová správa uvádza viacero pochybení zo strany FBI aj ministerstva spravodlivosti. Durham kritizuje FBI za spustenie vyšetrovania na základe "surových, nezanalyzovaných a nepotvrdených spravodajských informácií", pričom upozorňuje, že úrad v tomto prípade konal nezvyčajne rýchlo.

Vyšetrovatelia podľa neho zároveň ignorovali dôkazy, ktoré by mohli spochybniť ich predpoklad o údajných väzbách Trumpa na Rusko.

Republikáni medzitým v Kongrese spustili svoje vlastné vyšetrovanie údajného zneužívania FBI a ministerstva spravodlivosti na politické ciele.

Viac vo videu:


Analytik kontrarozviedky americkej FBI Brian Auten v októbri roku 2022 počas výsluchu špeciálneho prokurátora Johna Durhama vypovedal, že krátko pred voľbami v roku 2016 FBI ponúkla Steeleovi "až 1 milión dolárov", ak potvrdí tvrdenia v spise.

Interná správa republikánov z Výboru americkej Snemovne reprezentantov pre tajné služby, ktorej odtajnenie povolil Donald Trump v roku 2018 ako vtedajší prezident uvádza, že americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) zneužil svoje právomoci počas vyšetrovania ruského zasahovania do prezidentských volieb v USA v roku 2016. Zneužitia právomocí sa FBI podľa správy dopustila tým, že pri vyšetrovaní požiadala o sledovanie Trumpovho poradcu Cartera Pagea na základe nepodložených informácií. V žiadosti na odpočúvanie však FBI údajne neuviedla, že písomné podklady financovali demokrati podieľajúci sa na kampani demokratickej prezidentskej kandidátky a Trumpovej súperky Hillary Clintonovej. Tento spis podľa odtajnenej správy vypracoval bývalý britský tajný agent Christopher Steele, ktorému údajne záležalo na Trumpovej porážke.

 

Zdroj: hnonline.sk / InfoVojna / en.wikipedia.org/wiki/Steele_dossier

 

Milí diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.