...

Vatikán až 8 dní po úchylnom otváracom ceremoniáli olympijských hier v Paríži zverejnil svoje stanovisko. Ešte aj Moslimská rada starších skoršie ako katolícka cirkev odsúdila obscénne vystúpenie transrodových osôb, ktoré podľa nej „nehanebne urazilo Ježiša Krista“


Na šokujúci otvárací ceremoniál letných olympijských hier v Paríži, ktorý sa do histórie zapíše ako vrchol dekadencie a úpadku, reprezentovanej zvrátenou progresivisticko-liberálnou ideológiiou presadzovanou globalistami a ich poskokmi, reagovala v sobotu 3. augusta katolícka cirkev.


V sobotu 3. augusta vydal Vatikán oficiálne stanovisko k otváraciemu ceremoniálu olympijských hier 2024 v Paríži. Urobil tak však až 8 dní po ceremoniáli. Zdá sa, že vyhlásenie Svätej stolice prišlo pravdepodobne na tlak verejnosti a po silnom tlaku kresťanských a moslimských vodcov.

Vatikán sa pôvodne podľa amerického katolíckeho denníka America rozhodol nevydať žiadne vyhlásenie ku ceremoniálu, pretože francúzski biskupi vydali vyhlásenie krátko po udalosti, v ktorom odsúdili urážku veriacich v scéne zahŕňajúcej drag queen a približne 15 ďalších účinkujúcich. Biskupi a mnohí ďalší kritici vnímali predstavenie ako paródiu na slávny obraz Leonarda da Vinciho z konca 15. storočia s názvom Posledná večera.

Thomas Jolly, umelecký riaditeľ otváracieho ceremoniálu pritom uviedol, že da Vinciho obraz nebol jeho inšpiráciou a hovorkyňa parížskych olympijských hier sa ospravedlnila verejnosti slovami „ak sa ľudia nejako urazili“.

Začiatkom týždňa Moslimská rada starších, v zastúpení jej predsedu Ahmeda Al-Tayeba, veľkého imáma Al-Azhar, odsúdila vystúpenie na otváracom ceremoniáli olympijských hier v Paríži 2024, ktorý, ako uviedla, „nehanebne urazil Ježiša Krista.“ „Tento hanebný čin ukázal úplný nedostatok rešpektu voči viere veriacich ľudí,“ vyhlásila Moslimská rada.

Text vyhlásenia:

„Svätá stolica bola zarmútená niektorými scénami počas otváracieho ceremoniálu olympijských hier v Paríži a môže sa len pripojiť k hlasom, ktoré sa v posledných dňoch ozývajú s poľutovaním nad urážkou mnohých kresťanov a veriacich iných náboženstiev.
 
Na prestížnom podujatí, kde sa celý svet spája okolo spoločných hodnôt, by sa nemali vyskytovať narážky, ktoré zosmiešňujú náboženské presvedčenie mnohých ľudí. Sloboda prejavu, ktorá samozrejme nie je spochybňovaná, nachádza svoje hranice v úcte k iným.“

 

Pápež František oficiálne olympijský ceremoniál nekomentoval, no vyhlásil: „Toto je pobúrenie, ktoré by medzinárodné spoločenstvo nemalo tolerovať, a je to v rozpore s duchom bratstva olympijských hier, ktoré sa práve začali,“ povedal pápež, čo niektorí interpretovali ako jeho reakciu na pobúrenie nad otváracím ceremoniálom.

 

 

Zdroj: zemavek.sk / InfoVojna

Milí diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.