...

VIDEO: Advokát Ribár o protestoch za zachovanie Lipšicovho ÚŠP, o parlamentnom prejave prezidentky Čaputovej, o diskusii na pôde Právnickej fakulty UK, o lživom informovaní slovenskej verejnosti zo strany korporátnych médií, o vzťahoch medzi špeciálnou prokuratúrou a špeciálnym súdom, ale aj o očakávanom rozhodnutí Ústavného súdu v kauze nahrávok rozhovorov čurillovcov


Advokát a predseda Občianskeho združenia Za demokraciu a právny štát JUDr. Martin Ribár v debate s redaktorkou Mimi Šramovou hovoril okrem aktuálnej situácie v súvislosti s rušením Úradu špeciálnej prokuratúry a novelizáciou trestného kódexu aj o tom, ako sa mu vo väzbe zhoršil jeho zdravotný stav.


Viac vo videu:

Viac k téme aj v jeho článku TU.

 

JUDr. Martin Ribár - advokát a predseda Občianskeho združenia Za demokraciu a právny štát. Ribár bol vyšetrovateľom NAKA obvinený zo skutku a hrozilo mu 20 až 25 rokov až doživotie. Policajti ho zadržali v októbri 2019 v rámci akcie Apač. Spolu vtedy zadržali 13 ľudí, ktorí mali byť členmi bratislavskej skupiny takáčovcov. ŠTS ho spolu s ďalšími vzal do väzby 30. októbra 2019, väzbu mu následne predlžovali a rozhodnutia potvrdzoval aj Najvyšší súd SR. Vo väzbe strávil nezákonne takmer 20 mesiacov a musel ho prepustiť až Ústavný súd SR. Prokurátor ÚŠP podal na Martina Ribára koncom apríla 2021 obžalobu z organizovania zločineckej skupiny a ďalších trestných činov. V súčanosti má až tri nálezy Ústavného súdu o nezákonnej väzbe v jeho kauze.


Zdroj: YouTube Rozhovory s Mimi Šramovou / InfoVojna

Milí diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.