...

VIDEO: Čaputová s Ódorom sú zodpovední za chaos v polícii. Tajná služby koná legálne, tak ako konať proti vonkajším a vnútorným nepriateľom konať zo zákona má. Prezidentka a premiér by mali odvolať Hamrana z funkcie policajného prezidenta, inak hrozí, že Slovensko sa premení na policajný štát, vyhlásil dekan Právnickej fakulty UK Eduard Burda


Šéf právnickej fakulty Univerzity Komenského Eduard Burda ostro kritizoval pôsobenie šéfa slovenskej polície Štefana Hamrana, keď vyhlásil, že tento človek tam nemá čo hľadať, pretože sa správa ako politik a svojou prácou diskredituje celý Policajný zbor SR..


Rozsiahla policajná akcia s krycím názvom Rozuzlenie cieli na vysokopostavené osoby vo vedení tajnej služby, prokuratúry, aj na policajtov, ktorí vyšetrovali prípad manipulácií vyšetrovania v kauze takzvaných Čurillovcov.

Policajný prezident Štefan Hamran na tlačovej besede opäť neudržal vecný tón a skĺzol k emóciám a politike.

“Policajný prezident Hamran nie je nad vecou. Svoje osobné názory a postoje pretavuje do svojej práce, čím diskredituje celý policajný zbor. A nech sa na mňa nehnevá, som presvedčený, že nemá čo robiť na svojej stoličke a zodpovednosť za to nesú tí, ktorí ho môžu odvolať. To je v tomto prípade premiér Ódor a za týchto politických a právnych okolností aj prezidentka Čaputová. Myslím, že bol veľký problém už keď musel odísť minister Šimko a bol tam konflikt. Vtedy mali odísť obidvaja,” komentoval dekan Právnickej fakulty Univerzity Komenského Eduard Burda, ktorý sa pokúsil analyzovať, o čo v tomto zamotanom prípade vojny policajtov ide.

Príbeh, ktorý sa začal odposluchmi SIS a stretnutím politických špičiek v pivnici, a pokračoval nahrávkami vyšetrovateľov Úradu inšpekčnej služby, ktoré mali dokazovať, že sa manipulovalo vyšetrovanie, sa posúva do ďalšieho dejstva.

Obvineniam čelí bývalý riaditeľ tajnej služby Vladimír Pčolinský, jej súčasný riaditeľ Michal Aláč, bývalý policajt Ján Kalavský, podnikateľ Peter Košč a podozriví sú aj viacerí členovia tímu Oblúk.

Aké bude ďalšie pokračovanie kauzy, prečo sú nebezpečné vyjadrenia politikov o práve na odpor, ale aj o tom, či aktuálne udalosti majú parametre štátneho prevratu hovoril v relácii TERAZ TAKTO s Ankou Žitnou dekan Právnickej fakulty Univerzity Komenského Eduard Burda.

Viac vo videu:

 

Zdroj: YouTube TERAZ TAKTO s Ankou Žitnou / pluska.sk / InfoVojna



Milí diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.