...

VIDEO: Chmelár o odhalení vzťahu redaktorky Tódovej so špeciálnou sudkyňou Záleskou ako najväčšej novinárskej afére od kauzy „Skupinka“, snahe agenta Šnídla kryť možný trestný čin a nebezpečenstve, ktoré pre demokraciu na Slovensku predstavujú progresívci


Publicista, politický analytik a vysokoškolský pedagóg Eduard Chmelár v rozhovore pre eReport reaguje na škandál, keď sudkyňa ŠTS Pamela Záleskú a redaktorka Denníka N Monika Tódová boli odhalené, ako spoločne trávia romantický víkend v Tatrách..


„Vynášanie informácií zo živých súdnych spisov je trestný čin! O vplyvovom agentovi Šnídlovi nevieme vôbec nič, odniekiaľ sa tu zjavil a nik ho nepozná. Kryje sa tu zjavný trestný čin… … sú tu všetky náznaky zločineckej skupiny,“ konštatuje v relácii Bez cenzúry Eduard Chmelár.

Vo svojom statuse na sociálnej sieti sa taktiež vyjadril k afére nadštadardného vzťahu redaktorky Denníka N a sudkyne Špecializovaného trestného súdu:

Škandál, v rámci ktorého investigatívny publicista Martin Daňo odhalil spoločný pobyt redaktorky Denníka N Moniky Tódovej a sudkyne Špeciálneho trestného súdu Pamely Záleskej na hotelovej izbe v Tatrách, je najväčšou novinárskou aférou od čias kauzy „Skupinka“ (do ktorej bol, mimochodom, tiež zapletený súčasný redaktor Denníka N Martin Šimečka). Mlčanie médií hlavného prúdu jej dôsledky iba zhoršuje. Hádam každý príčetný človek chápe, že tu nejde o súkromný život dvoch žien. Táto kauza je oveľa vážnejšia ako sa na prvý pohľad môže zdať. Pripomínam, že keď Súdna rada v marci tohto roka prerokovávala sťažnosť na sudkyňu Pamelu Záleskú, tá sa doslova vyhýbala odpovedi na otázku, aký je jej vzťah k novinárke Tódovej. Sudkyňa Záleská, ktorá čelí neustálym obvineniam zo zaujatosti, otázku neustále bagatelizovala a zosmiešňovala, hoci jej podstata bola vážna a obsahovala podozrenie, že z trestného spisu unikali na dennej báze informácie, ktoré okamžite zverejňoval Denník N. Pripomínam, že ide o trestný čin.

Ja sa však nebudem zaoberať trestnoprávnou rovinou aféry – tú nech preverí prokurátor. Apelujem však na novinársku komunitu s už aj tak zlou povesťou, že ak nechcú zničiť posledné zvyšky svojej dôveryhodnosti, mali by sa okamžite dištancovať od takýchto neetických a protiprávnych manierov svojej kolegyne. Teraz nie je vhodný čas na falošnú stavovskú solidaritu, nie je vhodný čas na mlčanie, zľahčovanie alebo zatĺkanie problému. Seriózni novinári a seriózne médiá v tomto prípade nemajú inú možnosť ako dištancovať sa od celej záležitosti a očistiť svoje meno. Takéto úzke prepojenia novinárky a sudkyne sú pre dôveryhodnú žurnalistiku neprípustné. A na serióznosti médiám nepridáva ani to, že mainstream o tomto škandále mlčí a informácie prináša alternatíva. Je to zároveň ďalší dôkaz, prečo treba k prebiehajúcim súdnym sporom, ktoré sú čoraz jasnejšie spolitizované, pristupovať s maximálnou opatrnosťou a zdržať sa unáhlených verdiktov o vine či nevine.

Právny štát nevybudujeme protiprávnymi prostriedkami. Spravodlivosť nedosiahneme nespravodlivými praktikami. Zákonnosť nepresadíme nezákonnými opatreniami. Ak musel novinár Peter Tóth po odhalení, že bol agentom a dokonca námestníkom riaditeľa SIS odísť z redakcie denníka Sme, redaktorka Monika Tódová by mala za porušenie pravidiel novinárskej etiky a možno aj zákona dostať hodinovú výpoveď. Inak sa všeobecná nedôvera v spoločnosti bude iba prehlbovať.

Témou debaty je aj súčasná spoločensko-politická situácia pred jesennými parlamntnými voľbami a predvolebná taktika progresívcov, ako aj nebezpečenstvo, ktoré od nich hrozí pre demokraciu na Slovensku.

Viac vo videu:

 

Novinár Martin Daňo nachytal v nedeľu 6. augusta 2023 sudkyňu ŠTS Pamelu Záleskú a redaktorku Denníka N Moniku Tódovú na spoločnej dovolenke v tatranskom hoteli v Novej Lesnej.

Viac k téme v článku TU.

 


Zdroj: tv.ereport.sk / InfoVojna

Milí diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.