...

VIDEO: Dekan Právnickej fakulty UK Burda odpovedá na otázky: Kto potrebuje špeciálnu prokuratúru? Stojí a padá právny štát práve na existencii takejto inštitúcie? Prečo vôbec vznikla špeciálna prokuratúra a je jej úloha už prekonaná? Čo bude s kauzami, ktoré riešila?


Dekan Právnickej fakulty Univerzity Komenského (PF UK) v Bratislave Eduard Burda v rozhovore so šéfredaktorkou týždenníka Slovenka odpovedá na aktuálne otázky v súvislosti s potrebou ukončiť činnosť Úradu špeciálnej prokuratúry.


Viac vo videu:

 

Doc. JUDr. Eduard Burda, PhD. - absolventom Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. V súčasnosti pôsobí na Katedre trestného práva, kriminológie a kriminalistiky. Vo svojej vedeckej práci sa zameriava na problematiku trestného práva v súvislostiach s ďalšími právnymi aj mimoprávnymi vednými odbormi, najmä správnym právom. Výsledkom tohto bádania je kapitola vo vedeckej monografii „Analógia vo verejnom práve“.

Publikoval viac ako šesť desiatok vedeckých prác, dve vedecké monografie „Trestné činy proti životu a zdraviu v porovnaní starého a rekodifikovaného Trestného zákona“ v roku 2006 a „Nutná obrana a ďalšie okolnosti vylučujúce protiprávnosť činu“ v roku 2013.

Je vedúcim autorského kolektívu vedeckého komentára k Trestnému zákonu od nakladateľstva C. H. Beck. Vo svojej pedagogickej práci sa snaží prepojiť teóriu a praktické poznatky a zavádzať inovatívne metódy výučby. K jeho hobby patrí turistika, film a beletria vrátane jej tvorby.


Zdroj: YouTube Ženský Web / InfoVojna

Milí diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.