VIDEO: „Dokedy ešte chcete tajiť spoluprácu s PS a SaS, tváriť sa ako sociálny demokrat a balamutiť voličov?,“ pýtal sa divák Petra Pellegriniho. Monika Beňová predsedovi Hlasu zase pripomenula, ako vďaka svojmu konsenzuálnemu súhlasu so všetkým počas pôsobenia v Smere dostával jednu funkciu za druhou a teraz svoju materskú stranu kritizuje, len aby sa všetkým zapáčil
Predsedovi strany Hlas-SD podľa jedného z divákov očividne nevadí úradnícka vláda a v maske sociálneho demokrata tají spoluprácu s progresívcami a liberálmi. Europoslankyňa Monika Beňová zase Pellegrinimi pripomenula, ako postupoval v kariérnom rebríčku v strane Smer-SD..
Hosťami relácie Na telo boli v nedeľu (21. 5.) šéf Hlasu Peter Pellegini a poslankyňa za SaS Mária Kolíková. Aj tentoraz sa ich moderátor Michal Kovačič opýtal otázky, ktoré zaujímali priamo divákov.
Petra Pellegriniho sa jeden z nich spýtal viac otázok, konkrétne „dokedy chce ešte tajiť spoluprácu s SaS a PS, dokedy sa chce tváriť ako sociálny demokrat, keďže je očividné, že mu nevadí úradnícka vláda a dokedy chce ‚balamútiť‘ hlavy svojim voličom a nestáť si za svojimi vyjadreniami“.
„Neviem, čo má úradnícka vláda s tým, že Hlas je štandardnou sociálnodemokratickou stranou, čo potvrdzuje všetkými svojimi aktivitami, zákonmi a návrhmi, ktoré predkladá do parlamentu a verejnej diskusie. Po ďalšie, hádam je to všetkým zrejmé, že nie sme s SaS a PS dohodnutí na žiadnej spolupráci,“ odpovedal s tým, že si nevie predstaviť, že ju vôbec niekedy uzavrú.
A na otázku o „nestátí si za svojimi vyjadreniami“ uviedol, že je potrebné pozornejšie počúvať a nenaletieť na niekoho komentár, ktorý vám z dvoch vecí spraví nejakú nejednoznačnosť.
„Väčšinou, keď si pozriete od A po Z moje vyjadrenia, nakoniec došlo na naše slová a nič sme na tom nemuseli meniť".
Márii Kolíkovej sa ďalší z divákov spýtal, „či si uvedomuje, že Richard Sulík ťahá Sasku na dno“. „Richardovi Sulíkovi robí maximum pre to, aby Saska rástla a ja mu dôverujem,“ odpovedala.
Bývalá ministerka spravodlivosti dostala aj otázku, „dokedy bude hrať komédiu s 363, keďže boli spolu s Richardom Sulíkom hlavnými lobistami za Maroša Žilinku“.
Viac vo videu:
Monika Beňová: Keď sa v Smere kritizovalo vždy si pozeral do zeme a konsenzuálne si súhlasil so všetkým
Europoslankyňa Monika Beňová vo svojom statuse na sociálnej sieti reagovala na televíznu debatu s predsedom strany Hlas-SD Petrom Pellegrinim:
Peknú nedeľu, ani som dnes nechcela písať o politických reláciách, ale keďže Peter Pellegrini opať úplne nezmyselne zaútočil na mňa, dovoľte mi pár poznámok.
Na rozdiel od Petra, ktorého som kedysi dávno uvádzala do funkcie okresného administrátora v Banskej Bystrici, na rozdiel od Petra, ktorý vďaka jeho konsenzuálnemu súhlasu so všetkým počas toho, ako dostával jednu funkciu za druhou keď ja som verejne hovorila aj kritické slová a on sa pozeral do zeme, na rozdiel od Petra, ktorý nám pri návšteve EP sľuboval ako sa postaví za niektoré zmeny, ktorými by sme mali prejsť a následne na zasadnutí snemu povedal, že si to nepamatá.
Na rozdiel od Petra, ktorý radšej utiekol namiesto toho aby normálne zviedol súboj keď už chcel byť predsedom strany, na rozdiel od Petra, ktorý bol vždy hlavne ticho a dnes kritizuje SMER - SSD za všetko a snaží sa zapáčiť “všetkým” voličom tým, že na žiadnu otázku nevie jasne odpovedať a odporuje si prakticky v každom svojom vyhlásení, ja som sa vždy jasne vyjadrila ku každej téme a otázke. Nie som zo žiadnej nervózna ako Peter. Keď je treba, pokojne poviem že som sa mýlila a že sa zato ospravedlňujem. Keď je to doležité z pohľadu štátu, som pripravená rešpektovať vačšinové rozhodnutie NR SR.
Toľko k jeho epizódnemu názoru na salto mortale. Viem však, že mnohé bývalé kolegyne a kolegovia zo Smeru, ktorí odišli do Hlasu s takýmito postojmi a názormi Petra nesúhlasia a nerozumejú, prečo sa takto správa. Zdieľam ich pocity. Stále viac a viac mi Peter pripomína R. Procházku.
A ešte jedna poznámka. Smer-SD nemá dovod meniť voľbu prezidenta. Nikdy sme túto tému neotvárali. A rovnako tak sme nikdy neotvárali tému zmeny zahranično politickej orientácie. Hlásime sa k EÚ, a budeme vždy otvorene kritickí keď si to situácia vyžaduje a bude vyžadovať. To isté platí o NATO.
Zdroj: tvnoviny.sk / veci-verejne.sk