...

VIDEO: Bývalý moderátor a poslanec Farkašovský o podobnosti atentátov na Fica a Trumpa, snahách o ich kriminalizovanie, multipolárnej premene sveta, o potrebe médií prinášať viaceré pohľady na udalosti, život & svet a zrelosti televíznych hlásateľov


Podcast Diskusia na palete s bývalým rozhlasovým a televíznym novinárom a súčasným poslancom NR SR za SNS Karolom Farkašovským.


Karol Farkašovský ako podpredseda zahraničného výboru slovenského parlamentu na úvod rozhovoru s redaktorom Pavlom Kapustom komentuje atentát na kandidáta na prezidenta USA Donalda Trumpa a upozorňuje na zarážajúco podobné črty tejto udalosti a súvisiacich okolností s pokusom o vraždu slovenského premiéra Roberta Fica, ako aj podobnú politickú profiláciu oboch osobností.

Je podľa neho veľmi nepravdepodobné, že páchateľmi ozbrojených útokov boli tzv. osamelí vlci a dúfa, že vyšetrovanie oboch prípadov nedopadne ako v prípade atentátu na prezidenta Johna F. Kennedyho. V prípade opätovného zvolenia bude mať Trump podľa neho veľmi ťažkú pozíciu, keďže sa svet postupne mení na unipolárny a liberalizmus začal “požierať” svojho stvoriteľa - demokraciu. Bude však vhodným partnerom pre ruského prezidenta Vladimira Putina i ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského smerom k dosiahnutiu mieru na Ukrajine.

Ďalej kritizoval liberalizmus a progresivizmus, ktoré sa prejavujú škodlivou politikou napríklad na úrovni EÚ, ako je Green Deal, likvidáciou európskeho poľnohospodárstva, násilným zavádzaním elektromobilov, zámerom obmedzovať používanie hotovosti, zaviesť digitálne euro, nezmyselnými protiruskými sankciami, LGBTI agendou zasahujúcou do škôl a podobne. Vyjadril sa tiež k snahám postupne obmedzovať súkromný majetok ľudí a presunúť ho do rúk úzkej skupiny elít. Ako príklad uviedol skupovanie domov civilných obyvateľov v Spojených štátoch veľkými spoločnosťami, pričom z majiteľov sa stávajú nájomcovia platiaci rentu.

Na záver relácie rozprával o skúsenostiach z mediálneho prostredia, v ktorom pôsobil tri desaťročia. Spomenul tiež svoje niekoľkoročné pôsobenie v BBC a v tejto súvislosti porovnával úroveň verejnoprávnosti a dôveryhodnosť tejto inštitúcie s doterajšou RTVS. Podľa neho bude závisieť od nového manažmentu STVR, či sa dokáže priblížiť profesionalite BBC. Podľa neho sa musí zmeniť uvažovanie pracovníkov telerozhlasu, ktorí musia prestať vykonávať politickú nadprácu. Spravodajstvo podľa neho nemôžu robiť “dobre vyvinuté dvadsaťročné modelky”, ale skúsení žurnalisti.

Viac vo videu:


Zdroj: YouTube Diskusia na palete / InfoVojna

Milí diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.