...

VIDEO: Kde sa vzali Sloveni (4 prednášky Viktora Timuru)


Súčasný obraz európskych dejín prezentovaný oficiálnymi vykladačmi histórie nezodpovedá skutočnosti ani najnovším poznatkom, tvrdí vo svojej prednáške slovenský filozof, bádateľ a spisovateľ Viktor Timura, v ktorej sa venuje falošnému historickému povedomiu, staroeurópskym civilizáciám, etnogenéze, ako aj otázke pôvodu Slovenov..


Prezentované názory nie sú konečnou a nemennou pravdou o našej minulosti a histórii, ale sú súčasťou širšieho vedeckého bádania, odhaľovania nášho pôvodu, úlohy a poslania vo svete, ako aj korigovania názorov so zreteľom na stále nové archeologické objavy a iné informácie, ktoré postupne prenikajú na verejnosť v meniacom sa svete.

"Autentická história civilizácií je zakázaná. Mocné sprisahania bdejú nad prísnym dodržiavaním pozmenenej verzie, ktorá jediná má právo byť vyjadrená. Naša spoločenská a náboženská história bola sfalšovaná po tisícročia, pretože Egypťania, ktorí zabudli alebo chceli zabudnúť na pravdy odovzdané ich predkami, si udelili titul prvých iniciátorov a prvých mužov našej planéty. Gréci zasa zabudli uviesť svoje zdroje, vzdať úctu svojim keltským a egyptským učiteľom a zo svojej vlasti urobili kolísku ľudstva." ~ francúzsky bádateľ a spisovateľ Robert Charroux (Kniha majstrov sveta - Le livre des maîtres du monde)

O falošnom historickom povedomí:

Staroeurópske civilizácie:

K etnogenéze:

Kde sa vzali Sloveni:


Viktor Timura - slovenský filozof narodený v roku 1938, ktorý sa venuje najmä výskumu dejín slovenského filozofického myslenia.

V rokoch 1953 – 56 študoval na Vojenskej škole Jana Žižku v Bratislave, 1956 – 59 vo Vojenskom učilišti v Lipníku nad Bečvou a vo Vyškove na Morave.

Po absolvovaní školy bol príslušníkom výsadkového vojska v Prešove, Holešove a v Prostějove. V rokoch 1967 – 71 študoval v Prahe a v Bratislave filozofiu, estetiku, teóriu a dejiny kultúry a umenia.

Od roku 1971 do 1982 pôsobil v Ústrednom dome armády v Prahe a na odlúčenom pracovisku v Bratislave, od 1982 – 92 na historickom pracovisku Personálnej správy Federálneho ministerstva obrany v Bratislave, v rokoch 1993 až  1995 bol náčelníkom oddelenia kultúry na Ministerstve obrany Slovenskej republiky, od 1996 pracovník Národného literárneho centra, dnes Literárneho informačného centra v Bratislave.

V odborných časopisoch publikoval štúdie z odboru filozofie, kulturolóie, estetiky, od 90. rokov píše literárne kritiky. Napísal monografické štúdie o J. Kollárovi, P. J. Šafárikovi a Ľ. Štúrovi. Je spoluautorom syntézy Dejiny filozofického myslenia na Slovensku (1987), zostavovateľom a spoluautorom zborníka Estetická výchova v armáde (1980).

Napísal monografické diela Generácia Všeslávie (1987), Slovienske kontinuá (1990), Ľudstvo a dejiny (1997), Peter Jaroš (1999), Zamlčané dejiny (2014), Odklínanie histórie a pravdy o vzťahoch Západu k Slovanom (2018), Neznáme dejiny (2021) a ďalšie.

Zdroj: YouTube TV Slavica / InfoVojna

Milí diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.