VIDEO: Ľubo Huďo o Ficovom rozhovore pre ruskú štátnu televíziu, poškodzovaní dobrého mena Slovenska politickými predstaviteľmi a novinármi slúžiacich záujmom USA, bezprecedentnom napätí vo svete, ktoré vytvára Západ v zmysle politickej stratégie „Rozdeľuj a panuj“, a o Európskej únii ako filiálke NATO, Pentagónu & USA
Moderátor Pavel Kapusta sa v relácii Diskusia na palete na tému spoločensko-geopolitickej situácie rozprával s novinárom a zahraničnopolitickým komentátorom Ľubomírom Huďom.
Na úvod komentoval dozvuky interview, ktoré poskytol predseda vlády SR Robert Fico ruskej televíznej stanici Rossija 1. Slovenská liberálna opozícia a médiá ho označila za škandalózne. Napríklad novinárka Jana Krescanko Dibáková tvrdí, že premiér poškodil renomé “krajiny”, čiže Slovenskej republiky, a napomáha ruskej štátnej propagande.
Huďo si položil otázku, či nepoškodzuje renomé SR väčšmi to, keď niektorí naši politickí predstavitelia v USA, napríklad exprezidentka Zuzana Čaputová, poskytovali tamojším médiám rozhovory vyhovujúce americkému etablishmentu, keďže ide o krajinu, ktorá od 2. svetovej vojny viedla devätnásť vojen, má na svedomí desať miliónov civilistov, prvá použila jadrové zbrane a zvrháva režimy po celom svete.
Dnešné bezprecedentné napätie vo svete sa podľa neho účelovo vytvára na Západe v zmysle starorímskeho hesla “Rozdeľuj a panuj” a výrazne k nemu prispievajú zglobalizované médiá, ponúkajúce jednostranné informácie a propagandu, ale aj politické mimovládky. Upresnil, že zdrojom polarizácie sveta sú štruktúry tzv. Deep state, zložené z vplyvnej oligarchie a nadnárodných finančných skupín. Ak tieto štruktúry v tom-ktorom štáte nepresadia svoje zámery - napríklad vo voľbách, okamžite je na programe dňa prevrat, násilné zvrhnutie existujúcej moci. Kedysi to bolo typické pre krajiny tretieho sveta, dnes sa to už deje prakticky všade.
K blížiacim sa voľbám prezidenta Spojených štátov konštatoval, že hoci to dlho vyzeralo na suverénnu výhru Donalda Trumpa, teraz sa ukazuje, že to bude tesný súboj medzi ním a Kamalou Harrisovou - odborníci hovoria o percentuálnom pomere 50:50, čo zodpovedá rozdelenej americkej spoločnosti. Huďo tiež pripustil možnosť manipulácie volieb, ako aj možnosť vypuknutia občianskej vojny, nech už bude výsledok hlasovania Američanov akýkoľvek.
Hovoril aj o tom, čo by víťazstvo jedného alebo druhého kandidáta znamenalo v medzinárodnom kontexte. Pozitívom by bolo skončenie vojny na Ukrajine, ktoré sľubuje Trump. Na otázku, či by EÚ ďalej vojensky podporovala Kyjev aj potom, ako by sa zastavila pomoc Washingtonu, Huďo poznamenal, že “EÚ je len filiálkou NATO, Pentagónu a USA”. Takisto sa vyjadril k informácii o nasadení severokórejských vojakov po boku ruskej armády v Kurskej oblasti, kde majú pomáhať vytláčať ukrajinské jednotky. Podotkol, že ide o demonštráciu spojenectva Ruska a Severnej Kórey.
Rozhovor pokračoval témou volieb v Gruzínsku, kde maďarský premiér Viktor Orbán na oficiálnej návšteve pochválil Gruzíncov za to, že nepripustili, aby sa z ich krajiny stala “druhá Ukrajina”. Keďže vyhrala politická reprezentácia, ktorá chce zabrániť eskalácii napätia s Ruskom, globálne elity tvrdia, že voľby boli sfalšované a Západ vrátane EÚ vytvára na Gruzínsko tlak.
Na záver sa venoval momentálne najhorúcejšiemu konfliktu na Blízkom východe. Ten sa z Pásma Gazy rozšíril aj na ďalšie štáty susediace s Izraelom, ktorý má už tradičnú podporu Spojených štátov. Zvýraznil fakt, že Izrael už má na svedomí 43-tisíc mŕtvych Palestínčanov, 90 percent z dvoch miliónov obyvateľov Gazy muselo v dôsledku vojny opustiť svoje domovy, a napríklad v Libanone má rovnaký osud ďalší milión ľudí, 2.500 je tamojšia bilancia mŕtvych. Izrael bombarduje aj mestá zapísané v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Izrael je vo vojne od roku 1948, Huďo ho preto nazval “vojnovým štátom”. Pripomenul však, že škodlivý fanatizmus sa vyskytuje nielen na izraelskej strane, ale aj na strane moslimských štátov.
Viac vo videu:
Zdroj: YouTube Diskusia na palete / InfoVojna