...

VIDEO: Zeman o potrebe priateľskej politiky na štyri svetové strany, o silnom protiruskom sentimente v českej spoločnosti kvôli roku 1968, o banderovcoch na Ukrajine, o Putinovi, ale aj o Ficovi, Pellegrinim, Dankovi, Čaputovej a necharizmatických predstaviteľoch slovenskej opozície


Bývalý český prezident Miloš Zeman v rozhovore pre Startitup komentoval aktuálne spoločensko-politickú situáciu doma, v zahraničí, ale aj na Slovensku.


Je streda krátko popoludní a nachádzame sa pred bytovkou v Prahe, kde má bývalý český prezident Miloš Zeman svoju kanceláriu. Tu aj pár mesiacov pred svojou osemdesiatkou pravidelne víta hostí. Len v daný deň ich okolo nás prešlo niekoľko.

Startitup bol dohodnutý na rozhovore ešte pred druhým kolom prezidentských volieb, no Miloš Zeman náhle ochorel a skončil v nemocnici. „Mal som upchatú tepnu,“ prezrádza v dobrej nálade exprezident, keď sa usádzame oproti nemu.

Miloš Zeman je známy tým, že si servítku pred ústa rozhodne nedáva. Tak je tomu aj tentokrát, keď riešime tie najaktuálnejšie otázky slovenskej politiky. Otvorene tak odpovedá na to, či platí jeho podpora pre Roberta Fica aj po tom, čo majú úplne opačný postoj k vyzbrojovaniu Ukrajiny alebo čo očakáva od nového prezidenta Petra Pellegriniho.

Prekvapuje svojím pohľadom na to, čo by mali robiť Smer a Hlas najbližšie obdobie. „Riešenie by bolo, aby tieto dve strany postupne splynuli a stali sa silnejšie, pretože dve sociálne demokratické strany v jednej krajine, to je unikát,“ myslí si Zeman.

Viac vo videu:


Zdroj: YouTube Startitup / InfoVojna

Milí diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.