...

VIDEO: „Polícia SR si vymáhala poslušnosť občanov nulitnými právnymi aktmi. Žilinka nevidí šikanovanie ťažko zdravotne postihnutej osoby, ktorá iba uplatňovala základné práva,“ vyhlásil Harabin


Bývalý minister spravodlivosti SR Štefan Harabin poukázal na prípad, keď Železničná spoločnosť Slovensko a. s. žalovala RNDr. Kvetoslavu Šinályovú o zaplatenie sankcie 200 eur, lebo si odmietla nasadiť rúško. „Ide o totálne bezprávie, ktoré sa pácha na ťažko zdravotne postihnutej osobe, len preto, že sa domáhala svojich základných ľudských práv,“ pripomína dlhoročný sudca s prerušeným výkonom funkcie..


P(l)andemické šialenstvo doslova tyranizovalo obyvateľov Slovenskej republiky za tvrdej asistencie polície. Hlavným cieľom tohto divadla bolo obmedziť základné ľudské práva a slobody. Poslušnosť občanov bola prakticky vynucovaná nulitnými právnymi aktmi, ktoré nemali žiadne vecné opodstatnenie, hovorí bývalý minister spravodlivosti Štefan Harabin.  

Žaloba je neopodstatnená 

Harabin sa dnes zúčastnil pojednávania na Okresnom súde v Banskej Bystrici, kde sa riešil prípad ťažko zdravotne postihnutej osoby, ktorá si prednedávnom vo vlaku v Piešťanoch odmietla nasadiť rúško (ochranný prvok tváre, pozn. autora). Železničná spoločnosť Slovenskej republiky jej automaticky udelila pokutu vo výške 200 eur. Žena ju odmietla zaplatiť, preto Okresný súd v Banskej Bystrici voči nej podal žalobu. Vlak kvôli nej meškal 17 minút. Podľa Harabina išlo o jasný trestný čin nátlaku polície, ktorá k tomuto nemala žiadne oprávnenie. 

Najvyšší správny súd Českej republiky konštatoval nezákonnosť pandemických opatrení, čiže išlo len o obyčajné covid divadlo, podobne aj Ruská federácia začala odškodňovať tých, ktorí boli perzekuovaní týmito nezmyselnými opatreniami, uvádza Harabin.

Harabin na margo danej veci konštatuje: „Poškodená pani doktorka Kvetoslava neporušila nič, pretože Mikasove vyhlášky, na podklade ktorých jej boli uložené obmedzenia boli právne nulitné. Článok 13, odsek 2 hovorí jasne Ústavy, že obmedziť základné ľudské právo je možné len zákonom, nie vyhláškou na podklade zákona. A navyše ešte 12 odsek 4 Ústavy hovorí, že nie je možné nikoho poškodzovať len preto, že si uplatňuje základné ľudské práva.“

V závere exminister uvádza, že pojednávanie bolo odročené na 20. decembra. On by na ich mieste žalobu zamietol, pretože išlo o trestný čin nátlaku a atakoval by generálneho prokurátora Maroša Žilinku.

Viac vo videu:

Zdroj: hlavnydennik.sk

Milí diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.