...

VIDEO: Postavenie mimo službu či nie? – To je otázka! (14. časť cyklu „Odborníci, magické myslenie a viera v lídrov“ právničky Laššákovej)


Médiá bývalého hlavného prúdu nevedia stráviť informáciu, že nový minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok rozhodol o dočasnom pozbavení šiestich príslušníkov Policajného zboru SR výkonu štátnej služby. A to aj napriek tomu, že konal podľa zákona. Právnička Judita Laššáková vo svojom videu priblížila, ako to je vlastne s jednotlivými zákonmi, ako sú prepojené a ktorý má prednosť pred ktorým.


Prezidentka SR vymenovala štvrtú vládu pod vedením Roberta Fica a už sa našli „svetové“ problémy v jej fungovaní. Nielenže sa problémom stali ministri kultúry a životného prostredia, prístup nového predsedu vlády k zahraničnej politike a jeho prístup na samite Európskej rady, vlnu nevôle vyvolali aj prvé kroky ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka.

Po prevzatí funkcie nový minister konal podľa § 46 ods. 1 písm. b) zákona č. 73/1998 Z. z. o štátnej službe príslušníkov PZ, podľa ktorého „policajt sa musí dočasne pozbaviť výkonu štátnej služby, ak by jeho ďalšie ponechanie vo výkone štátnej služby ohrozovalo dôležitý záujem štátnej služby alebo priebeh objasňovania jeho konania a je dôvodne podozrivý, že spáchal trestný čin“, čo ale vyvolalo obrovskú vlnu nevôle.

Médiá bývalého hlavného prúdu nevedia stráviť informáciu, že nový minister konal podľa zákona. Skúsme sa pozrieť, ako to je vlastne s jednotlivými zákonmi, ako sú prepojené a ktorý má prednosť pred ktorým.

Viac vo videu:

 

1. časť TU

2. časť TU

3. časť TU

4. časť TU

5. časť TU

6. časť TU

7. časť TU

8. časť TU

9. časť TU

10. časť TU

11. časť TU

12. časť TU

13. časť TU

 

Zdroj: InfoVojna

Milí diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.