...

VIDEO: Korčok chcel tak veľmi debatovať s Pellegrinim až sa mu jeho sen splnil. Pre arogantného militanta sa však prezidentská diskusia v TV Markíza stala nakoniec nočnou morou a totálnym debaklom. Proamerický vojnový štváč šokoval aj vyhlásením, že mier s Ruskom by znamenal kapituláciu


V prezidentskej debate TV Markíza sa v pondelok 18. marca 2024 stretli predseda NR SR a šéf strany Hlas-SD Peter Pellegrini a kariérny sluha cudzích záujmov, nepriateľ slobody, demokracie a iných názorov Ivan Korčok, ktorý v Matovičovej vláde riadil rezort diplomacie. „Celý čas to dával na Judáša. Na strane mentorskej a militantnej českej vlády a nie na strane Slovenska. Na strane USA pri Obrannej dohode, nie na strane Slovenska. Jediné, čo dokola obhajoval, bola Ukrajina. Vraj „nechce zradiť Ukrajinu“. No zrádzať Slovákov mu nevadí,“ komentoval Korčokovo vystúpenie podpredseda parlamentu Ľuboš Blaha (Smer-SSD).


Obaja prezidentskí kandidáti Ivan Korčok aj Peter Pellegrini si želajú mier na Ukrajine. Podľa Korčoka nesmieme zradiť Ukrajinu, ktorá chce byť nezávislá. Pellegrini je proti udržiavaniu konfliktu, hovorí o potrebe zastaviť dodávky zbraní. Kandidáti to uviedli v predvolebnej diskusnej relácii televízie Markíza. Korčok by nevymenoval Pavla Gašpara za riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS), Pellegrini hovorí, že ak by nominant spĺňal zákonné podmienky, treba to rešpektovať.

V súvislosti s postojom českej vlády k vláde SR Pellegrini zdôraznil, že Slovensko potrebuje politikov, ktorí ho budú brániť. Česká republika podľa Korčoka zrušila konzultácie so slovenskou vládou, pretože si nevie vysvetliť to, čo naša vláda robí so svojou zahraničnou politikou. Vládna koalícia podľa neho hrubo porušuje štátno-politické záujmy SR. Pellegrini nerozumie, prečo by sa malo za škodenie Slovensku považovať to, že nechce posielať na Ukrajinu zbrane a chce začiatok mierových rokovaní.

"Neviem si predstaviť, ako môže byť nejaká krajina kritizovaná za to, že nezdieľa taký militantný postoj, ako zdieľa ČR," povedal.

Korčok tvrdí, že slovenskí občania si neželajú, aby sme zradili Ukrajinu a každý normálny človek si želá mier. "Mier, o ktorom hovoríte, je kapitulácia," odkázal Korčok Pellegrinimu.

Pellegrini povedal, že v porovnaní s minulým rokom sa situácia na Ukrajine nepohla lepším smerom a Slovensko už nemá možnosti ako pomôcť východnému susedovi. Zopakoval, že odmieta uznať zabratie územia štátu vojenskou silou. Ako prezident by sa zasadzoval za mierové riešenie konfliktu na Ukrajine. Korčok reagoval, že je otázkou, prečo konflikt rieši Rusko vojensky, ak nemá vojenské riešenie. Mier má podľa neho v rukách Rusko. Ani jeden z kandidátov by ako prezident nesúhlasil s vyslaním slovenských vojakov na Ukrajinu.

Kandidáti mali odpovedať aj na otázku, či by sa ako hlava štátu stretli s ruským prezidentom Vladimirom Putinom.

"Nepredpokladám, že počas vojny je to možné, ale v krátkom čase sa určite naše vzťahy budú nejakým spôsobom normalizovať," povedal Pellegrini.

Korčok reagoval, že v tomto má s Pellegrinim podobné stanovisko. Dodal, že nie je možné sa stretávať s niekým, kto Slovensko považuje za nepriateľskú krajinu a kto ohrozuje celú európsku bezpečnosť.

Korčok sa ohradzuje voči tomu, že by ako hlava štátu vyvolával konflikt s vládou. Zdôraznil, že rovnováhu potrebuje Slovensko a vláda sa snaží ovládnuť v štáte úplne všetko. Dodal, že za posledných desať rokov nevyšiel konflikt od prezidenta.

Pellegrini Korčokovi odkázal, že chce pokračovať v štýle prezidentky Zuzany Čaputovej. Kritizoval, že Čaputová od nástupu novej vlády nezvolala stretnutie troch najvyšších ústavných činiteľov.

Pre Korčoka je Pavol Gašpar na čele SIS neprijateľný, pretože koalícia obišla normálny proces pri tom, ako sa dostal do vedenia služby. Ak by Čaputová prenechala menovanie riaditeľa SIS na nového prezidenta, Korčok by ho odmietol.

Pellegrini hovorí, že pokiaľ by dostal nomináciu na vymenovanie riaditeľa SIS, ak spĺňa zákonné podmienky, prezident inú možnosť, než ho vymenovať, nemá. Korčok reagoval, že okrem zákonných podmienok sa treba pozerať na integritu kandidáta a jeho skúsenosť s prácou v spravodajských službách.

Korčok neodpovedal, či by udelil milosť exprezidentovi Andrejovi Kiskovi, ak by o ňu požiadal. Považuje to za irelevantnú otázku, pretože Kiska nie je právoplatné odsúdený. Pellegrini by neudelil milosť Kiskovi za daňové podvody.

"Ani za inú násilnú alebo korupčnú trestnú činnosť by som žiadne amnestie neudeľoval," odpovedal Pellegrini na otázku, či by udelil milosť bývalému špeciálnemu prokurátorovi Dušanovi Kováčikovi.

Viac vo videu:

Korčok vybuchol – Pellegrini ho zožral zaživa, reaguje Blaha na prezidentskú debatu

Podpredseda parlamentu Ľuboš Blaha (Smer-SSD) komentoval prezidentskú debatu vo svojom príspevku na Telegrame:

V diskusii na Markíze sa ukázalo, že Korčok je len marketingový produkt. Slabý ako čaj. On fakt nevie ponúknuť nič iné, ako hejt voči vláde a Rusku. A brýle.

1. Bolo až smiešne, ako sa Korčok vytešoval, že navštívil 50 miest na Slovensku. Úžasné. Som dojatý.

2. Doteraz tu nežil, na Slovákov len nadával a strkal sa do zadku západným mocnostiam – a odrazu v dôchodkovom veku objavil Slovensko, gratulujeme.

3. Celý čas to dnes dával na Judáša. Na strane mentorskej a militantnej českej vlády a nie na strane Slovenska. Na strane USA pri Obrannej dohode, nie na strane Slovenska.

4. Jediné, čo dokola obhajoval, bola Ukrajina. Vraj „nechce zradiť Ukrajinu“. No zrádzať Slovákov mu nevadí.

5. A nakoniec zadrel, že „nič iné si neželám ako nezávislú Ukrajinu“. Toto chce byť prezident Slovenskej republiky. Na prvom mieste – Ukrajina.

6. Obzvlášť nechutné bolo, ako kopal do Slovákov, ktorí si želajú mier. 83% ľudí. A Korčok urážal Slovákov, že nemajú vlastný názor – vraj to my sme vytvorili tento ich názor. Takto Korčok pohŕda vlastným národom.

7. Korčok nedokázal obhájiť, že bol minister Matovičovej vlády, ktorá tu priniesla totálny rozvrat. Nedokázal vysvetliť, že mlčal ako voš pod chrastou, keď zomrel Kuciak. Ďalej bol poslušný minister Smeru. Ups.

8. Nevysvetlil ani kauzu Evka – do poslednej chvíle obhajuje vládu Smeru. Ivan, si proste súdruh, ďakujeme.

9. Kovačič nadržiaval Korčokovi, ako sa len dalo. A nepomohlo. Úplne na smiech bolo, keď Kovačič vyčítal Pellegrinimu protesty, ktoré zvoláva opozícia.

10. Že Kovačič neriešil, keď boli ľudia v uliciach a kritizovali Matoviča a Čaputovú, keď prijímali obrannú dohodu s USA či keď brali ľuďom práva iba preto, že sa nechceli dať zaočkovať.

11. Vtedy o protestujúcich ľuďoch na Markíze písali, že sú "dezoláti". No odrazu sa budeme tváriť, že stranícke mítingy PS a SaS sú dôležitejšie ako parlamentné voľby, ktoré sme vyhrali. Úbohé.

12. A keď Korčok vyplakával, že Extra Plus napísal niečo pekné o Pellegrinim – to čo bolo?

13. Zvláštne, že akosi mu nevadí, že Denník N a SME mu už takmer rok robia kampaň ako vyšinutí fanatici v ideologickom tranze... Ale kvôli Extra Plus sa hádže o zem. Chápem – N-ko sú červíci, kým Extra Plus je klasa.

14. Korčok nevedel povedať, či by dal milosť Kiskovi. Čiže – dal by. Chce chrániť gaunerov, zlodejov a podvodníkov. O nič iné mu nejde.

15. Korčok nevedel povedať nič. Je kompletne prázdny, vypĺňa ho len nenávisť voči ľavicovej vláde. A brýle. Bol agresívny, bol uštekaný – toto má byť prezident? To by bol číry konflikt. Nenávisť. A žlč.

Korčok dnes totálne vybuchol. Pellegrini ho vymazal z mapy Slovenska. Hanba, strašná hanba. To po tomto ste tak veľmi túžil, pán Korčok? Po tomto výprasku? Bolo Vám to treba? 

 

Zdroj: bleskovky.sk / YouTube /  Telegram Ľuboš Blaha / InfoVojna

Milí diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.