VIDEO: Progresívne Slovensko je extrémistická strana, vyhlásil Krajniak v debate o aktuálnej spoločensko-politickej situácii v štáte krátko pred voľbami
„Ľudia chcú normálne žiť tak, aby ich politika neotravovala a nezaťažovala. Chcú žiť normálne, so svojimi rodinami,“ uviedol v rozhovore pre eReport exminister práce a podpredseda hnutie Sme rodina.
Bývalý minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) si myslí, že občania od blížiacich sa volieb očakávajú v prvom rade návrat k normálnemu životu. Skúsenosti z kampane ukazujú, že invazívnosť Igora Matoviča (OĽANO) do životov ľudí neustála a preto nie je dôvod myslieť si, že by sa to stalo, ak by zázrakom dostal druhú vládnu šancu. Posledné štatistiky však ukazujú, že Matovičovi stále nedôveruje viac ako 90 % občanov a politici by teda vo vlastnom záujme mali vypočuť ich žiadosť aj pri formovaní novej vlády.
„Ľudia chcú normálne žiť tak, aby ich politika neotravovala a nezaťažovala. Chcú žiť normálne, so svojimi rodinami. Na mítingoch máme rodičov, starých rodičov, deti – tak si predstavujem atmosféru, ktorú chceme ponúknuť. Tak by mohlo Slovensko fungovať po voľbách,“ vyjadril sa pre eReport Krajniak.
Túžba návratu do normálnych pomerov by mohla spôsobiť, že na Slovensku prestanú byť úspešné experimenty, s ktorými občania nemajú skúsenosť a k slovu sa dostanú skúsenejší politici, ktorí si v rovnakom čase formujú aj svojich nasledovníkov z mladších generácií.
Krajniak bol súčasťou vlády, ktorá doslova pobúrila veľkú časť spoločnosti. Sám tvrdí, že je k tejto vláde veľmi kritický. Sú však veci, na ktoré je hrdý. Je to napríklad to, ako sa ministerstvo pod jeho vedením dokázalo popasovať s vysokou nezamestnanosťou, ktorá nastala po príchode pandémie covidu-19.
„Podarilo sa nám odvrátiť nezamestnanosť a dnes sme na predpandemických úrovniach,“ podotkol Krajniak.
Zopár slovami sa pristavil aj pri exministrovi vnútra Ivanovi Šimkovi, ktorý nedávno prekvapil slovami o pláne nahradiť na čele KDH diskutabilne úspešného predsedu Milana Majerského. Krajniak si Šimka váži, aj keď jeho predvolebný zásah do hláv voličov KDH neschvaľuje.
„Myslím si, že robil dobrú robotu. Mimochodom, najviac sa venoval predídeniu tej migračnej krízy, ktorú tu teraz máme. Už aj z toho vidieť, že je to človek, ktorý sa politike rozumie,“ vyjadril sa Krajniak k Šimkovi. Doplnil ale, že si nie je istý, či má Majerský na veľkú politiku.
Sme rodina sa dlhodobo drží skôr konzervatívnych hodnôt. Má však aj liberálnych voličov. Aj tak by bolo s určitosťou prekvapujúce, keby sa strana rozhodla ísť do vlády s Progresívnym Slovenskom. Koniec koncov, predstavitelia Sme rodina hovoria o PS ako o extrémistickej strane.
Progresívne Slovensko je extrémistická strana
Vadí im gender ideológia, presadzovanie voľného počtu pohlaví, či práva na akési pohlavné sebaurčenie. Pri takejto logike by podľa Krajniaka Šimečka nemohol s istotou tvrdiť ani to, že polovica jeho kandidátky sú ženy a polovica muži. „Šimečka sa hrdí, že má na kandidátke 50 % žien a 50 % mužov. Ako to vie? Oni dávali nejaké vyhlásenia, že sa tak cítia?,“ pýta sa.
V relácii „Bez cenzúry“ s Fedorom Flašíkom sa taktiež dozviete:
- Aká bola kampaň
- Aká atmosféra panuje na stretnutiach a aké očakávania majú ľudia od volieb
- Čo sa podarilo presadiť v bývalej koalícii
- Aké sú hlavné programové posolstvá s ktorými idú do volieb
- Budú tieto priority základom pri rokovaniach s potencionálnymi koaličnými partnermi
- Čo si máme predstavovať pod vnútrostraníckou platformou K4
- Čo si myslí o kandidatúre Ivana Šimka na post predsedu KDH po voľbách
- Ako vníma masívny tlak progresívno-liberálnej ideológie
- Patrí táto LGBTIQ ideológia do predškolských a školských zariadení
- Kde je hranica v týchto kultúrno-etických otázkach
- Akú predstavu má pri konsolidácii verejných financií
- Bude zachovaná životná úroveň občanov
- Ako vníma udržateľnosť sociálneho systému či už dôchodkov alebo rôznych dávok
- Ako sa cítil ako minister počas Matovičovo-Hegerových vlád
- A bude blikať kontrolka v prípade zostavovania novej vlády
- Je dobrou taktikou stránenie sa koaličných šarvátok a napádania politickej konkurencie
- Je Slovensko pripravené na zmenu
Viac vo videu:
Zdroj: ereport.sk