...

VIDEO: Ruské útoky na energetickú sieť sú zločinom proti ľudskosti, otravuje svet najväčší vojnový štváč od čias druhej svetovej vojny Zelenskyj, ktorý vyprovokoval konflikt s Ruskom, spôsobil vo svete energetickú krízu a nevídanú drahotu a pokračujúcou militantnou vojnovou rétorikou sa snaží vyprovokovať jadrovú vojnu a neustále odmieta pristúpiť na mier s Ruskom v odhodlaní bojovať za Bidenov režim v USA a Deep state do posledného Ukrajinca


Súčasný nacistický banderovský režim v Kyjeve naďalej odmieta uzavrieť mier s Moskvou a za podpory západných pohrobkov vyznávajúcich fašistickú a nacistickú ideológiu aj 77. rokov po víťazstve sovietskej armády nad nacistickým Nemeckom sa v snahe povojnového revanšizmu pomstí Rusku za jeho pokračujúce denacifikačné snahy, ktoré mali od konca druhej svetovej vojny de facto technickú prestávku v rámci dohôd povojnového usporiadania, ako sa začiatkom marca vyjadril bývalý šéf izraelskej služby Nativ Jakov Kedmi v ruskej televízii..


Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj označil na stredajšom mimoriadnom zasadnutí Bezpečnostnej rady OSN ruské útoky na ukrajinskú energetickú infraštruktúru za "očividný zločin proti ľudskosti".

"Keď máme mínusové teploty, desiatky miliónov ľudí bez elektriny, bez kúrenia, bez vody, tak toto je zjavný zločin proti ľudskosti," povedal Zelenskyj prostredníctvom videospojenia na zasadnutí BR OSN v New Yorku.

Rusko útočilo v stredu raketami na celú Ukrajinu. Pri útokoch zahynulo podľa Kyjeva prinajmenšom desať ľudí. Väčšinu z rakiet zostrelila protivzdušná obrana, najnovší ruský úder na ukrajinskú energetickú infraštruktúru však spôsobil po celej krajine výpadky dodávok elektriny a vody.

"Dnešok je len jedným dňom, avšak my sme dostali 70 rakiet. To je ruský vzorec teroru. Toto všetko je proti našej energetickej infraštruktúre. Nemocnice, školy, doprava, obytné štvrte, to všetko si vytrpelo," uviedol Zelenskyj.

Svet zároveň vyzval v reakcii na stredajšie ruské raketové útoky na Ukrajinu na "veľmi tvrdú reakciu". Agentúra Reuters však označila za nepravdepodobné, že by BR OSN podnikla nejaké kroky, keďže jej členom s právom veta je aj Rusko.

Propagandistický prejav ukrajinského führera:

Reakcie zástupcov Ruska a USA v OSN

Veľvyslankyňa USA pri OSN Linda Thomasová-Greenfieldová uviedla, že ruský prezident Vladimir Putin "zimu jasne využíva ako zbraň, aby tak spôsobil ukrajinskému ľudu obrovské utrpenie". Putin sa podľa jej slov pokúsi podriadiť si Ukrajinu jej "zmrazením".

Ruský veľvyslanec pri OSN Vasilij Nebenzia sa na zasadnutí sťažoval, že Zelenského vystúpenie prostredníctvom videa je v rozpore s pravidlami BR OSN. Zároveň uviedol, že škody na ukrajinskej infraštruktúre spôsobili rakety vypálené ukrajinskými systémami protivzdušnej obrany. Tie podľa jeho slov cielili na ruské rakety a zrútili sa do obytných oblastí. Nebenzia v tejto súvislosti Západ vyzval, aby Ukrajine prestal dodávať systémy protivzdušnej obrany.

Masívny ruský úder na energetickú infraštruktúru Ukrajiny spôsobil po celej krajine výpadky dodávok elektriny a vody

Nový veliteľ špeciálnej operácie Ruskej federácie vedenej na Ukrajine - Sergej Surovikin nariadil najprv taktický ústup ruskej armády z pravobrežnej Chersonskej oblasti, aby neskôr so svojimi vojakmi prešiel do ofenzívy.

„Hlavnými smermi ruskej ofenzívy v novembri sú Avdejevka, Arťomovsk, Marinka, Soledar a Ugledar,“ uvádzajú americkí vojenskí experti.

Plán generála Surovikina vydesil aj generálov v NATO, podľa ktorých ide o doposiaľ nevídaný, ale o to desivejší plán generála Surovikina na evakuáciu obyvateľov Ukrajiny do EÚ kvôli zime, po ktorom bude nasledovať oveľa silnejšie bombardovanie už vyprázdnených ukrajinských miest, aby sa Ukrajinci už nemali na jar kam vrátiť a zostali tak natrvalo v EÚ, čo môže viesť k vypuknutiu ekonomického, kultúrneho, sociálneho a hlavne bezpečnostného kolapsu vo vnútri Európskej únie.

Viac v článku TU.

Rusko v stredu vypálilo na Ukrajinu približne 70 riadených striel, oznámila ukrajinská armáda. Väčšinu z rakiet zostrelila protivzdušná obrana, najnovší ruský úder na ukrajinskú energetickú infraštruktúru však spôsobil po celej krajine výpadky dodávok elektriny a vody. Dôsledky hlásili aj v susednom Moldavsku.

"Odpálených bolo celkovo okolo 70 striel s plochou dráhou letu," uviedla ukrajinská armáda s tým, že zostrelila 51 rakiet a päť výbušných dronov.

Ukrajinské ministerstvo energetiky neskôr oznámilo, že "prevažná väčšina odberateľov elektriny bola odpojená".

Ukrajinskí predstavitelia vyzývajú obyvateľov, aby opustili krajinu, aby ušetrili elektrinu. Energetickí inžinieri pritom ubezpečujú, že opravárske práce pomôžu vyhnúť sa „koncu sveta“.

Niektorí experti varujú, že kyjevský režim sa chystá využiť obyvateľov Ukrajiny na vyprovokovanie humanitárnej katastrofy a následne obviniť Rusko.

Ukrajinské úrady plánujú masívne nakupovať generátory a nabíjacie stanice, v krajine už teraz dochádza k výpadkom prúdu. V tomto smere je zaujímavý komentár známeho politológa Rostislava Iščenka, prezidenta „Centra pre systémovú analýzu a prognózu“, ktorý poskytol pre noviny „Nezavisimaja gazeta“.

Iščenko verí, že napriek prijatým opatreniam sa Ukrajina výpadkom prúdu nevyhne. Ako príklad spomína energetickú blokádu Krymu ukrajinskými nacistami v roku 2014. Vtedy, po poškodení elektrického vedenia, obyvatelia polostrova sedeli hodiny bez elektriny, no rýchlo vysunutý energetický most z Kubáne vrátil rýchlo situáciu do normálu.

„Dnešná ukrajinská situácia je však iná — bol tam napadnutý spoločný energetický systém, ktorého poškodené zariadenia je ťažké obnoviť,“ povedal Iščenko.

Na obnovenie dodávok energie potrebuje Ukrajina transformátory, ktoré sa už v samotnej krajine nevyrábajú a dodávky z Ruska sú nemožné. Západné komponenty je nevyhnutné prispôsobiť.

Politológ poznamenáva, že generátory v takejto situácii nepomôžu a ukrajinský energetický systém sa nevyhnutne začne pod údermi Ozbrojených síl RF rúcať.

Mier s Ruskom? Zabudnite! Nikdy! Budeme bojovať do konca, oznámil Zelenskyj. "Môžeme byť bez peňazí. Bez paliva. Bez teplej vody. Bez svetla. Ale nie bez slobody," dodal vodca kyjevského režimu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj pri príležitosti pondelkového národného Dňa dôstojnosti a slobody ocenil odhodlanie Ukrajincov vzdorovať ruskej invázii a dodal, že jeho ľud je pripravený bojovať až do konca.

Zelenskyj vyhlásil, že Ukrajina zaplatila za slobodu veľmi vysokú cenu a platí ju aj v súčasnosti, čím odkazoval na tisícky ľudí, ktorí v dôsledku vojny prišli o život.

Podľa prezidenta každý videl, čoho sú Ukrajinci schopní – "bojovať s najväčšou armádou na svete a zároveň sa stať najlepšou armádou na svete". (Nutno dodať, že vyzbrojenej všetkými štátmi Západu s aktívnou asistenciou vojenských poradcov štátov NATO.)

Zelenskyj v príhovore ocenil nielen vojakov, hasičov a lekárov, ale aj učiteľov, ktorí vyučovali on-line, obyvateľov dedín, ktorí pre ukrajinských vojakov varili, krajčírov, ktorí im prešívali uniformy, či civilistov, ktorí "vlastnými rukami" zastavovali nepriateľské tanky a obrnené vozidlá. Vyzdvihol aj poľnohospodárov, ktorí sa napriek bombardovaniu a ostreľovaniu starali o polia.

"Môžeme byť bez peňazí. Bez paliva. Bez teplej vody. Bez svetla. Ale nie bez slobody," vyhlásil Zelenskyj.

Chmelár: Po Majdane nezosilnela demokracia, ale ultrapravica a oligarchia

Ukrajinská vláda uvaľuje sankcie na opozičné médiá už dva roky, pričom ani raz neposkytla presvedčivé dôkazy o ich previnení či protištátnej činnosti, pripomína jednu z mnohých totalitných praktík zločineckého banderovského režimu v Kyjeve vo svojej analýze publicista, politický analytik a vysokoškolský pedagóg Eduard Chmelár:

Zákaz a štátna likvidácia opozičných strán odhaľuje lož, že „Ukrajina je baštou demokracie“, ktorú treba brániť „v spravodlivej vojne proti totalitnému Rusku“. Ukrajinu v skutočnosti ovláda tá istá oligarchia, ktorá vzišla zo zničenia Sovietskeho zväzu a ktorá si pre udržanie svojej moci zvolila otvorené spojenectvo s NATO. Po Majdane nezosilnela demokracia, ale ultrapravica a oligarchickí rivali zosadeného prezidenta Janukovyča. Porošenko pred voľbami sľuboval, že rýchlo nastolí mier. Po zvolení však v priebehu niekoľkých týždňov urobil obrat a namiesto toho, aby začal rokovania s povstalcami, vrhol sa na nich plnou vojenskou silou. Táto stratégia utrpela po nepriamom zásahu Moskvy v auguste 2014 fiasko, a tak sa začal minský proces – najprv v septembri 2014 a následne vo februári 2015 – po ďalšej eskalácii konfliktu a porážke ukrajinských vojenských síl. Minské dohody špecifikovali podmienky prímeria, ukrajinské uznanie volieb v oblastiach kontrolovaných povstalcami, odovzdanie kontroly nad hranicami ukrajinskej vláde a osobitný štatút autonómie pre Donbas v rámci Ukrajiny.

Najväčší Zelenského rival – zakázaná Opozičná platforma za život – počas celej svojej existencie podporovala implementáciu Minských dohôd. Napriek tomu, že Zelenskyj vyhral voľby práve na tom, že dosiahne s povstalcami mierovú dohodu, po nástupe k moci sa staval k vykonávaniu Minských dohôd vyslovene nepriateľsky. Zdôvodňoval to tým, že realizácia zmluvy Minsk I a Minsk II by bola pre Ukrajinu katastrofou, že by znamenala občiansku vojnu, lebo ukrajinská spoločnosť by nikdy neprijala takúto (podľa neho) kapituláciu. Na tejto argumentácii bolo zrnko pravdy v tom, ako sa k dohodám stavala extrémna pravica. Tá sa vláde otvorene vyhrážala násilím, ak sa pokúsi dohody realizovať. Všetci si pamätajú rok 2015, keď parlament hlasoval o osobitnom štatúte pre Doneck a Lugansk (ako to požadoval Minsk I), pričom prívrženec ukrajinskej fašistickej strany Sloboda hodil medzi policajtov granát – výsledkom boli štyria mŕtvi a desiatky zranených.

Tu treba vysvetliť, že na Ukrajine znamená „európanstvo“ niečo iné ako v štátoch EÚ. Proeurópski ľudia v západnej Európe si držia odstup od krajnej pravice. Na Ukrajine však vidíme absurdnú zmes ultranacionalizmu, neoliberalizmu a atlanticizmu ako koalíciu proeurópskych postojov. Opozíciu netvorí „proruský tábor“ – ten bol po Majdane v skutočnosti marginalizovaný – ale prívrženci suverenity a neutrality Ukrajiny. Pred voľbami roku 2019, keď sa Porošenkova popularita rútila ku dnu, začal vtedajší ukrajinský prezident čoraz viac presadzovať nacionalistickú agendu (niektorí dokonca poukazujú na to, že robil kampaň podobným spôsobom ako extrémna pravica pred Majdanom). Zelenskyj dokázal zjednotiť proti Porošenkovým nacionalistickým predstavám obrovskú väčšinu spoločnosti, volila ho aj časť ľavice, ktorá si myslela, že pod jeho vedením sa im bude ľahšie dýchať. Už čoskoro sa však ukázalo, že Zelenskyj nielenže nemá skutočnú stranu, ale ani skutočný tím, ktorý by bol schopný presadzovať odborne a hodnotovo konzistentnú politiku.

Viac v Chmelárovom článku Ukrajina nie je demokratický štát

Denacifikácia banderovského režimu v Kyjeve ako cieľ špeciálnej vojenskej operácie

Rusko zaútočilo na Ukrajinu 24. februára 2022 po tom, ako režim v Kyjeve neplnil podmienky minských dohôd, ktoré boli prvýkrát podpísané v roku 2014, a Moskva nakoniec uznala nezávislosť separatistických republík DĽR a LĽR na Donbase. Cieľom protokolov sprostredkovaných Nemeckom a Francúzskom bolo poskytnúť separatistickým regiónom osobitný štatút v rámci ukrajinského štátu.


Od štátneho prevratu na Ukrajine v roku 2014, ktorý zosnovali americká CIA a britská MI6 odštartovala u našich východných susedov osem rokov trvajúca občianska vojna, ktorú podnietil prozápadný režim v Kyjeve proti občanom žijúcim na území Donbasu. Do konfliktu sa zapojili Kyjevom podporované neonacistické frakcie, ako napríklad prápor Azov a Pravý sektor, čo viedlo k približne 14 000 obetiam na životoch, pričom tento konflikt sa Moskva snažila vyriešiť diplomatickou cestou prostredníctvom Minských dohôd, ktoré by priniesli riešenie federalizácie, v rámci ktorej by DĽR a LĽR získali určitú autonómiu. Kyjev však svoju časť dohôd nerealizoval.

Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko priznal, že hlavným cieľom Kyjeva bolo využiť prímerie na získanie času a "vytvorenie silných ozbrojených síl".

Pokračujúce útoky na etnických Rusov v Donbase, ako aj odhalené plány, že Zelenského režim sa chystá vojensky zakročiť na východe Ukrajiny a predovšetkým obavy Ruskej federácie, že Ukrajina sa nakoniec stane členom NATO a na svojom území bude hostiť príslušníkov cudzích armád a zbrane určené na útok na Rusko, nakoniec prinútili Moskvu začať vojenskú intervenciu na svojho západného suseda s cieľom demilitarizovať a denacifikovať Ukrajinu. Za zmienku v tejto súvislosti stojí aj skutočnosť a dôkazy o existencii nebezpečných biologických laboratórií na Ukrajine, ktoré sa podieľali na vývoji biologických zbraní financovaných americkým Pentagónom.

Bývalý šéf izraelskej služby „Nativ“ Jakov Kedmi a jeho krutá pravda o cene, ktorú budú musieť Ukrajinci zaplatiť za zločiny svojej skorumpovanej vlády

Rusko na pozadí konfliktu v rámci prebiehajúcich mierových rokovaní požaduje uznanie nezávislosti Krymu, zaručenie práv Donecka a Luhanska, potlačenie neonacistických hnutí a zachovanie vojenskej neutrality Ukrajiny. To však súčasný nacistický banderovský režim v Kyjeve odmieta a za podpory západných pohrobkov vyznávajúcich fašistickú a nacistickú ideológiu aj 77. rokov po víťazstve sovietskej armády nad nacistickým Nemeckom sa v snahe povojnového revanšizmu pomstí Rusku za jeho pokračujúce denacifikačné snahy, ktoré mali od konca druhej svetovej vojny de facto technickú prestávku v rámci dohôd povojnového usporiadania, ako sa začiatkom marca vyjadril bývalý šéf izraelskej služby Nativ Jakov Kedmi v ruskej televízii.

Kedmi najnovšie označil Zelenského za najodpornejšieho a najpodlejšieho predstaviteľa židovského národa: „Napľul na hrob svojho starého otca, ktorý bojoval proti nacistom!”

„Keďže je Žid, mám na neho iné požiadavky – toto je hanba môjho ľudu, je to hanba, ktorú nikdy nezmyje ani od seba, ani od svojej rodiny,“ povedal izraelský vojenský expert.

Keď sa Ukrajina začne vracať k pokojnému životu, najväčším šokom pre občanov bude krutá pravda o cene chýb a zločinov skorumpovanej vlády. Zároveň milióny Ukrajincov opäť neochorejú na rusofóbiu, pretože nebudú viniť Rusko z toho, čo sa stalo. Sotva sa to však zaobíde bez nového kola radikálnych nálad. Na Ukrajine môže po návrate do normálneho, zmysluplného života vzplanúť antisemitizmus, ako sa to už viackrát v histórii tejto krajiny stalo.

Keď sa Ukrajinci trochu spamätajú, pochopia, že za to, čo sa stalo, môžu veľmoci a oligarchovia. Väčšina nenávisti, samozrejme, poletí na Zelenského a celý jeho tím zlodejskej politickej priemernosti. Za zločiny posledného prezidenta Ukrajiny môže nakoniec trpieť celé židovské obyvateľstvo krajiny.

Reakciu obyčajných Ukrajincov na odhalenie Zelenského tímu a najmä na utajenie skutočných strát armády vo vysielaní Soloviev LIVE predpovedal vojenský expert, bývalý šéf izraelskej špeciálnej služby Jakov Kedmi, pričom zdôraznil, že následky posledných ôsmich rokov hystérie na Majdane budú trpiacich ľudí prenasledovať ešte dlho.

„Keď sa táto tragédia ukrajinského ľudu skončí a Ukrajina sa začne vracať do normálneho stavu, potom na Ukrajine zistia (tak ako na celom svete), koľko Ukrajincov zahynulo v tejto vojne. Ani nevedia koľko. To je viac, ako si ktokoľvek dokáže predstaviť. Ide o desaťtisíce. A bude toho viac. Čo sa stane na Ukrajine? Povedali mi, že Ukrajinci budú viniť Rusko. Ale som si istý, že nie. Budú obviňovať vládu, ktorá márne zničila celú jednu generáciu. Obviňovať však nebudú len úrady. Obvinia Zelenského – „tohto Žida s celou svojou židovskou spoločnosťou, ktorý zničil svoj ľud“. Donedávna sa všetci tešili z toho, že na čele Ukrajiny stál Žid, no vráti sa to ako bumerang. Bude to hnev spravodlivý voči úradom, ale nespravodlivý voči celému ľudu,“ varoval Kedmi pred hrozbou nového kola šovinizmu.

Zdroj: InfoVojna / tvnoviny.sk

Milí diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.