...

VIDEO: Slavín vo svetle pravdy alebo Ako Slováci vyfackali vládu, EÚ a NATO pri výročí špeciálnej operácie na Ukrajine: „Slovensko má byť jednoznačne neutrálnym štátom a spolu s ďalšími krajinami strednej Európy má vytvoriť neutrálnu zónu prosperity a stability. A tú vie garantovať iba Ruská federácia, s ktorou je životne dôležité udržiavať výnimočne dobré vzťahy,“ vyhlásil Harabin


Spravodlivosť milujúci Slováci sa nechceli zmieriť s plánmi vojnových štváčov a podporovateľov ukronacistov ponoriť Slavín do tmy. Prebehla mobilizácia cez sociálne siete a 24. februára 2023 dostala Hegero-Matovičova vláda a ich hlučná, agresívna a militantná fanúšikovská základňa podporujúca, cenzúru, zasielanie zbraní na Ukrajinu, šíriaca dezinformácie, hoaxy a propagandu o príčinách vojenského konfliktu, od svojich spoluobčanov „zaucho“..


“Ponorme Slavín do tmy. Aspoň na jeden deň. Na ten deň, keď sa začala ruská invázia na Ukrajine. Takto sa na bratislavského primátora Matúša Valla obrátili iniciátori verejnej výzvy, ktorí ho požiadali, aby 24. februára vypol osvetlenie pamätníka, kde je pochovaných 6 845 vojakov Červenej armády. Petíciu podpísalo vyše 1 900 ľudí a pred pár dňami ju poslali vedeniu mesta, ktoré zvažuje, že jej vyhovie”, písal o tom denník Pravda začiatkom februára.

Napokon sa pod obrovským tlakom verejnosti symbol oslobodenia do tmy neponoril, no prišlo sa s iným riešením: sochu sovietskeho vojaka nasvietili na žlto-modro. Žlto-modré farby sú síce v súvislosti aj s ukrajinskými vojakmi bojujúcimi v Červenej armáde z časti obhájiteľné, no v žiadnom prípade to nezodpovedá celej realite: v Červenej armáde okrem Ukrajincov bojovalo množstvo ďalších národov a národností pod červenou zástavou. Žlto modré nasvietenie bolo v tomto prípade cielenou provokáciou. Na tomto pietnom mieste sa večer, v piatok 24.februára 2023  zišli stovky ľudí, aby si zapálením sviečok a zažatím svetiel uctili pamiatku osloboditeľov ale zároveň vyslali aj jasné posolstvo.

“Našou úlohou je priniesť sem svetlo a toto svetlo má podobu pravdy vychádzajúcej z temnôt lží, nenávisti a rozoštvávania ľudí, iba diskusia môže vzkriesiť zmierenie a pokoj zbraniam”, uviedol Tibor Eliot Rostas.

Zhromaždenie na Slavíne sa po celý čas nieslo v bezkonfliktnej atmosfére, k prítomným rozprával aj Peter Marček a ku kultivovanej iniciatíve v druhej polovici programu prispela aj inšpiratívna diskusia s pozvanými hosťami, ktorú zorganizovali ľudia okolo Martina Klieštinca.

Boli nimi prezidentský kandidát Štefan Harabin, bývalý premiér a predseda rusko-slovenskej spoločnosti Ján Čarnogurský, spisovateľ, publicista a šéfredaktor Z&V a zvtv Tibor Eliot Rostas, bývalý poslanec Arpád Matejka, ktorý stál pri zrode SR a prezidentke Čaputovej vrátil najvyššie vyznamenanie za zásluhy pri budovaní slovenskej štátnosti, Dezider Štefunko, pôsobiaci viac ako 30 rokov v diplomatickej misii OSN a tiež aj plukovník Pavel Marko, vojnový veterán a prezident Únie vojnových veteránov.

Všetci diskutujúci sa zhodli na tom, že terorizmus a nacizmus nepredstavuje Rusko, ale ideológia ukrajinských banderovcov s hákovými krížmi a čelní predstavitelia Transatlantickej spoločnosti s koreňmi hlboko vrastenými do nacistickej minulosti.

“Slovensko má byť jednoznačne neutrálnym štátom a spolu s ďalšími krajinami strednej Európy má vytvoriť neutrálnu zónu prosperity a stability. A tú vie garantovať iba Ruská federácia, s ktorou je životne dôležité udržiavať výnimočne dobré vzťahy,” zdôraznil aj Štefan Harabin.

Viac vo videu:

V závere bola položená otázka, čo sú to tie hodnoty západu:

“Ak by sme to mali veľmi stručne zhrnúť, potom to môžeme posúdiť na základe historických faktov, kedy kolonialistický Západ vyhladil pôvodné obyvateľstvo Ameriky, za obrovských útrap tam zavliekol Afričanov, aby z nich vzápätí vytvoril lacnú pracovnú silu vytvárajúcu blahobyt. Na tomto princípe Západ v režimoch otroctva, apartheidu, segregácie a drancovania kolonizoval zvyšný svet a po druhej svetovej vojne na rozdiel od Slovanov viedol desiatky a desiatky krvavých a dobyvačných vojen na celom svete. To je rozdiel medzi ich “hodnotovým vnímaním sveta” a našou slovanskou dušou,” uviedol T. E. Rostas.

Viac vo videu:

Celé podujatie na Slavíne, na ktorý bol premietaný štátny znak Slovenskej republiky, zavŕšila naša hymna Slovenskej republiky a oslepujúca žiara červených svetlíc v rukách mužov symbolizujúca večný a nezabudnuteľný odkaz oslobodenia našej vlasti.

Ďalšie videá:

Zdroj: zemavek.sk / spolok-archa.info / rumble.com / YouTube / InfoVojna

Milí diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.