...

VIDEO: Sloveni, Slováci, kde sú vaše korene? (nový pohľad na preddejinné korene Slovákov a priebeh osídlenia stredoeurópskeho priestoru v prednáške historika PhDr. Cyrila A. Hromníka)


Záznam z prednášky historika a autora originálnej teórie o pôvode Slovanov PhDr. Cyrila A. Hromníka, ktorá sa uskutočnila 10. septembra 2010 v Nitre..


Prezentované názory nie sú konečnou a nemennou pravdou o našej minulosti a histórii, ale sú súčasťou širšieho vedeckého bádania, odhaľovania nášho pôvodu, úlohy a poslania vo svete, ako aj korigovania názorov so zreteľom na stále nové archeologické objavy a iné informácie, ktoré postupne prenikajú na verejnosť v meniacom sa svete.

Hromníková objavná práca prináša úplne nové pohľady na preddejinné korene Slovákov a priebeh osídlenia stredoeurópskeho priestoru.

Autor vo svojich knihách "Sloveni Slováci kde sú vaše korene" a "Sloveni a Slovensko" - ťaží z rozsiahleho poznania religionistiky predkresťanských náboženstiev, tamilčiny a dravidoeurópskych súvislosti, ktoré nachádza v etymologii miestných názvov, v rozmiestnení a orientácii posvätných miest, atď.

Snaží sa rekonštruovať obraz našej minulosti diametrálne odlišný od konvenčného, fragmentárneho obrazu, ktorý vygenerovala doterajšia európska historiografia, etymológia a archeológia. Prináša množstvo podnetných informácií a hypotéz, ktoré môže byť impulzom pre novú generáciu bádateľov.

Viac vo videu:

 


 

PhDr. Cyril A. Hromník (* 19. február 1942, Hrabušice) je slovenský historik a lingvista žijúci v Kapskom Meste v Južnej Afrike.

Po maturite išiel študovať na Karlovu univerzitu v Prahe históriu východnej Afriky a portugalčinu. V roku 1968 pracoval v portugalskom vysielaní Rádia Praha pre Brazíliu a vo swahilskom jazyku pre východnú Afriku. V tom istom roku odišiel do USA. Študoval na Syracuse University dejiny Afriky, Portugalska, Latinskej Ameriky, Indie, ako aj hindčinu.

Na univerzite aj prednášal a v roku 1977 obhájil aj dizertačnú prácu. V Etiópii a ďalších afrických, ázijských a európskych krajinách pracoval na rôznych dokumentačných a výskumných projektoch. Študoval viacero jazykov: portugalčinu, španielčinu, ruštinu, angličtinu, francúzštinu, latinčinu, swahilčinu, hindčinu a tamilčinu.

Študijné pobyty absolvoval vo viacerých krajinách: v Indii, Mozambiku, Keni, Angole, Portugalsku, Palestíne a Južnej Afrike – University of Cape Town, tieto pobyty mu pomohli nájsť cestu na skúmanie prehistorickej minulosti Afriky a Indie a medzikontinentálnej kultúrnej výmeny.

Vedomosti a poznatky ktoré takto získal uplatňuje aj pri štúdiu dávnej minulosti Slovanov v stredoeurópskom priestore. Má úplne iný pohľad na slovenskú minulosť a ten sa úplne odlišuje od oficiálnej slovenskej alebo stredoeurópskej historiografie.

Vďaka päťročnému grantu a ďalšej podpory predsedu najväčšej juhoafrickej firmy Harryho Openheimera začal s výskumom rannej histórie Afriky, ktorá nevyhnutne viedla k histórii Indie, Indonézie, Etiopie, Arábie, a k zámorskej expanzii Portugalska. Skúmal pôvod Quenov a bantusky-hovoriacích Afričanov, ako aj pôvod ich jazykov a náboženských systémov.

Vykonal rozsiahly terénny výskum v kamenných štruktúrach/zrúcaninách južnej, strednej a východnej Afriky. Skúmal pôvod a účel megalitov a iných ranno-historických kamenných štruktúr v Afrike, Indii, Británii a priľahlých ostrovoch, Írsku a Francúzsku.

Za študijným účelom navštívil a žil v mnohých krajinách, vrátane Indie (niekoľkokrát), Indonézie (Java, Borneo, Sulawezi), Etiópie, Sri Lanky, Thajska, Singapuru, Hong-Kongu, Kenye, Mozambiku, Angoly, Libérie, Sierra Leony, Swazilandu, Botswany, Izraelu, Portugalska, Španielska, Francúzska, Veľkej Británie, Írska, Brazílie, USA a Kanady.Doposial vydal 4 monografie a veľa vedeckých i populárnych článkov. Je autorom originálnej teórie o pôvode Slovanov. Dr Hromník žije a tvorí v Kapskom Meste.

Zdroj: YouTube TV Slavica / InfoVojna

Milí diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.