...

VIDEO: Štátny tajomník rezortu spravodlivosti Pavol Gašpar o cynizme čurillovcov porušujúcich zákony & ľudské práva, o prebiehajúcich krokoch smerujúcich k náprave právneho štátu, o reforme Trestného zákona, o rušení Lipšicovej prokuratúry, ale aj o amnestiách týkajúcich pokút udeľovaných počas covidizmu


Štátny tajomník ministerstva spravodlivosti SR Pavol Gašpar v debate s právničkou Juditou Laššákovou a youtuberom Dannym Kollárom hovoril o aktuálnej situácie v súvislosti s nápravou právneho štátu na Slovensku, novelizáciou trestného kódexu a rušením Úradu špeciálnej prokuratúry.


Gašpar po úvodnom predstavení svojej osoby prehovoril k pripravovaným zmenám trestných kódexov. Upresnil, že trestná sadzba a trest nie je to isté a rozpätie trestných sadzieb je možno pre sudcov, aby sa naplnila nezávislosť súdnych rozhodnutí formou individualizácie trestu.

Opísal aj aktuálny stav ministerstva spravodlivosti a množstvo dohodárov, ktorí skončili svoju činnosť ku koncu augusta, pričom stále nie je jasné, akú činnosť vykonávali a výsledky ich práce sa zatiaľ hľadajú.

Zaujímavá bola časť, kedy divákom opísal komunikáciu s európskymi partnermi a činnosť šiestich prokurátorov, ktorí tvoria slovenskú časť Európskej prokuratúry. Štatistické údaje činnosti tejto zložky sú zjavne náročné na výpočet, keďže ich práca predstavuje "vysoký počet" – 2 + 3 obžaloby.

Pred otázkami prítomných divákov sa venoval tzv. covidovým amnestiám. Vysvetlil možný budúci postup toho, ako vláda zvažuje postupovať v konaniach týkajúcich sa covidových pokút, ktoré boli už uhradené a ktoré sa ešte stále udeľujú.

Viac vo videu:


Zdroj: YouTube Danny Kollar DKX / InfoVojna

Milí diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.