...

VIDEO: V prípade incidentu z piešťanského Lidlu sa konal súd “vojak Juraj Dobrotka vs. Matovič, Heger & ich totalitné covidové opatrenia”. Občania odmietli vstupovať do obchodu s nasadenými rúškami. Sudca nepredvolal svedkov a odročil pojednávanie. Prípad na súde komentoval Harabin. „Šikana štátu naďalej pokračuje. Okamžite by som trestné stíhanie Dobrotku zastavil. Toto je rozklad právneho štátu a justície,“ vyhlásil


Prípad tzv. antirúškara z piešťanského supermarketu Lidl z novembra roku 2021 sa 11. apríla dostal pred bratislavský mestský súd. Na pojednávanie prišiel jeden z obžalovaných - bývalý vojak armády SR Jozef Dobrotka, ktorý v minulosti neúspešne kandidoval na funkciu primátora mesta Topoľčany.


K pojednávaniu sa vo videu sa vyjadril bývalý minister spravodlivosti Štefan Harabin aj poslanec SNS Peter Kotlár:

Harabin rok pred incidentom (v októbri roku 2020) vo vysielaní rádia InfoVojna upozornil policajtov, že udeľovaním pokuty za nenosenie rúšok sa na základe nulitnosti nariadenia budú trestnoprávne zodpovedať. Zároveň im pripomenul, že im v tejto súvislosti nepomôže odvolávanie sa na právne nulitné nariadenie Hlavného hygienika SR Jána Mikasa ani na tzv. protipandemické opatrenia vlády Igora Matoviča (OĽaNO).

"Osoba nenakazená koronavírusom nemá právnu povinnosť nosiť rúško. Uloženú pokutu nemusí zaplatiť. Nútenie zdravého človeka používať rúško je zjavne mučením, ktoré je zakázané článkom 3 Dohovoru o ochrane ľudských práv a základných slobôd," tvrdí bývalý predseda Najvyššieho súdu SR JUDr. Štefan Harabin, ktorý podal trestné oznámenie na Hlavného hygienika SR Jána Mikasa, lebo vydaním nulitných nezákonných opatrení, ktoré sú vynucované pokutou, zneužil právomoc verejného činiteľa, ubližuje ľuďom na zdraví a poškodzuje cudzie práva.

Rozhovor s bývalým vojakom Dobrotkom:

Doktorandka Fakulty práva, Ústavu verejného práva Paneurópskej vysokej školy v Bratislave JUDr. Ing. Gréta Noé, LL.M. vo svojom odbornom článku poukázala na to, že počas núdzového stavu vyhláseného v čase tzv. pandémie Covid-19 boli na Slovensku reálne obmedzované základné práva a slobody, ako aj ukladané povinnosti nad rámec právnej úpravy Ústavného zákona o bezpečnosti.

Viac o tom v článku TU a videu TU.

Incident sa odohral začiatkom novembra roku 2021. Skupina teraz už obžalovaných mužov, odmietla rešpektovať protipandemické opatrenia a nasadiť si rúško. Pracovníci supermarketu privolali políciu. Ani to však nepomohlo. Konflikt vyeskaloval do fyzickej potýčky medzi skupinou mužov a policajtmi.

Viac o tom v článku TU.

Vtedajší minister obrany za Matovičovo hnutie OĽaNO Jaroslav Naď sa postavil za zásah polície proti skupine ľudí bez rúšok a vyjadril presvedčenie, že mohol byť ešte tvrdší.

„Policajti robia všetko pre to, aby ochránili naše zdravie, náš majetok a zaistili poriadok a dodržiavanie zákonov. Robia čo vedia, aj keď to majú veľmi ťažké.

Naopak, vandali, grázli a dezoláti, ktorí som presvedčený, že za peniaze a s jasným cieľom provokácie, porušujú po celom Slovensku zákony. Šíria chorobu medzi zodpovednými ľudmi lebo nedodržiavajú protiepidemické nariadenia, zneužívajú na svoje primitívne a protizákonne konanie aj malé deti a dokonca berú tovar z obchodov bez zaplatenia. Osočujú a vyhrážajú sa vedcom či lekárom pred ich domovmi, sú absolútnym odpadom spoločnosti, s ktorým sa musíme jasne vysporiadať.


Jednoznačne stojím za zásahom polície v Piešťanoch. Dokonca som presvedčený, že mohol byť ešte tvrdší. Opice na plote úradu vlády, opice na štadióne v Trnave a opice v Lidli v Piešťanoch, Prievidzi a inde, či opice a dezoláti pred domom lekárov a vedcov. Stále tá istá skupina výtržníkov, ktorí pre našu spoločnosť nerobia nič dobré. Naopak, porušujú zákony, provokujú, ničia, urážajú, vyhrážajú sa,“ napísal šéf rezortu obrany na sociálnej sieti.

Robert Kaliňák vtedy vyhlásil, že za 12 rokov vlád Smeru ani pri protivládnych protestoch nezasahovali policajné zložky takýmto spôsobom.

"Zvykol som stávať na strane policajtov, ale teraz som sa na to nemohol pozerať, pretože sa bili práve občania SR," povedal. Podľa vlastných slov chápe policajtov, sú podľa neho v stresovej situácii. Myslí si, že k zásahu ich donútili. Zdôraznil pritom, že je úlohou politikov a vlády nastavovať opatrenia dobre. Podľa Kaliňáka nie je v poriadku "tĺcť ľudí za to, že nemajú rúška".

„My sme sa úplne zbláznili. Policajti boli vyprovokovaní a hecovaní svojimi šéfmi – zakročujte, tvrdo zakročujte voči každému, kto nemá rúško. A čo my sme sa zbláznili, veď to nie je 20 gramov heroínu? Alebo niekto ohrozuje ľudí v podnapitom stave. To sú ľudia, ktorí vyjadrujú svoj názor, svoj odpor. Tak si musím vymyslieť stratégiu, ktorú urobím tak, že nebudem provokovať ostatných takýmito masakrami v potravinách,“ uviedol Kaliňák s tým, že počas vlád Smeru, oni protestujúcich chránili aj keď protestovali proti nim.

Odmietačov protipandemických opatrení prirovnal k ľuďom, ktorí sa boja pavúkov, či lietania. „Ja som zaočkovaný, ale chápem ľudí, ktorí sa nechcú dať zaočkovať a my nemáme akékoľvek právo na nich útočiť. Mám jedno riešenie – zmeňte blbé nariadenia, ktoré vyvolávajú túto agresiu,“ rozohnil sa niekdajší minister vnútra. Za tento stav nie sú podľa neho zodpovední protestujúci, ani policajti, ale politici, ktorí rozdeľujú spoločnosť. „To je otrasné,“ zhodnotil Kaliňák.

Viac o tom v článku TU.

 

Zdroj: YouTube / InfoVojna

Milí diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.