...

VIDEO: Žiadny súd nemôže hovoriť ministrovi vnútra do toho, ako má riadiť policajný zbor, tvrdí sudkyňa Jelínková Dudzíková


Aktuálne víri mediálny svet polemika o hraniciach civilného a správneho súdnictva v rozhodovaní o personálnych otázkach príslušníkov Policajného zboru. Členka Súdnej rady SR, sudkyňa Krajského súdu v Bratislave Dana Jelínková Dudzíková k tejto téme zverejnila článok pod názvom „Civilné versus správne súdnictvo v personálnych otázkach policajtov“. Zároveň priblížila svoj názor v rozhovore s redaktorkou Mimi Šramovou, v ktorom sa vyjadrila aj na adresu Úradu na ochranu oznamovateľov aj k zasadnutiu novembrovej Súdnej rady a jej odvolaným členom.


„Nakoľko verejnosť môže byť zavádzaná skresleným podaním informácií o tom, ktorý súd je príslušný na rozhodovanie v otázkach organizačného opatrenia ministra vnútra Slovenskej republiky  a personálnych rozkazov vo veci služobného pomeru policajtov, napĺňam požiadavku zlepšovania porozumenia fungovaniu súdnictva na Slovensku, a hneď na úvod zdôrazním  jednu zásadnú vec - žiaden civilný súd nemôže svojim rozhodnutím rozhodnúť o zákonnosti resp. nezákonnosti personálneho rozkazu vydaného vo veci služobného pomeru príslušníkov Policajného zboru v nadväznosti na organizačné opatrenie ministra vnútra,“ uvádza sudkyňa Jelínková Dudzíková.

Viac v článku TU a nasledujúcom videu, v ktorom sudkyňa osvetľuje právomoc a príslušnosť súdu pri civilných a diskriminačných sporoch príslušníkov policajného zboru, ako aj prísne procesy, ktoré predchádzajú určeniu príslušnosti súdu pri sporoch:

 

Zdroj: YouTube Rozhovory s Mimi Šramovou / InfoVojna

 

Milí diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.