...

VIDEO: Zoro Kollár o údajnej špionáži kajúcnika a bývalého námestníka SIS Borisa Beňu v africkom Kongu, ale aj o ďalších známych Slovákoch, ktorí si trúfli v srdci Afriky obchodovať so zbraňami, o politike plnej krvavých vojen a prevratov aj o polovojenských jednotkách, ktoré plienia Kongo plné nerastného bohatstva


Čo Boris Beňa v Afrike robil a prečo sa dostal za mreže nie je doteraz úplne jasné, existuje viacero teórií. Podľa jednej z nich mal pripravovať štátny prevrat, podľa inej zase robiť biznis v oblasti hazardných hier pre ďalšieho kajúcnika Ľudovíta Makóa. Viac k tejto téme sa v rozhovore s redaktorkou Ankou Žitnou vyjadril podnikateľ a advokát Zoroslav Kollár.


Prominentný kajúcnik a niekdajší vysoký predstaviteľ slovenskej tajnej služby Boris Beňa po odsúdení na Slovensku zmizol z pomyselného radaru. Opäť sa vynoril až minulý týždeň, keď týždenník PLUS 7 DNÍ priniesol informácie o jeho zadržaní v Demokratickej republike Kongo.

Čo Beňa v Afrike robil a prečo sa dostal za mreže nie je doteraz úplne jasné, existuje viacero teórií. Podľa jednej z nich mal pripravovať štátny prevrat, podľa inej zase robiť biznis v oblasti hazardných hier pre ďalšieho kajúcnika Ľudovíta Makóa.

Beňa ako kajúcnik v minulosti usvedčoval aj známeho slovenského podnikateľa a právnika Zoroslava Kollára. Ten má tiež svoje skúsenosti s tým, ako vyzerajú pomery v Kongu a tiež sa na niekoľko hodín dostal do cely predbežného zadržania.

“Počul som aj ja tieto teórie. Od toho, že pripravoval prevrat na prezidenta - oni sú v Kongu citliví na rôzne živly, ktoré sa tam objavujú a motajú, pretože v histórii mali viacero atentátov, aj úspešných, na predsedu vlády a na jedného z prezidentov v histórii Konga. Pán Beňa je známa osoba, nemyslím si, že by sa zaplietol do takýchto vzťahov. Čo sa týka druhej teórie, že robil pre pána Makóa nejaký biznis s hracími automatmi… ja by som si v tej krajine netrúfol podnikať. Kinshasa je najväčšie frankofónne mesto na svete, má 16 miliónov obyvateľov, je tam veľa príležitostí, ale tam sa bez dohody s prezidentom alebo s vládou podnikať nedá. A kto tam ide, riskuje život. Rozhodne si nemyslím, že by si tam firmy, ktoré prevádzkujú hazardné hry, pustili konkurenciu zo Slovenska,” komentuje podnikateľ Zoroslav Kollár udalosti, ktoré sa dejú okolo “jeho” kajúcnika.

Viac vo videu:


Zdroj: pluska.sk / InfoVojna

 

 

Milí diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.